Oko 500 studenata obratilo se čelnim ljudima u Ministarstvu prosvejete Damiru Šehoviću, Muberi Kurpejović i Branki Tanasijević, ističući da Univerzitet Crne Gore nema sluha za potrebe studenata.
“Obraćamo Vam se povodom odluke Univerziteta Crne Gore da studenti koji treba da upišu specijalističku 2020/2021 godinu pređu na samofinansiranje u iznosu od 500 evra po semestru. To se, takođe, odnosi i na generaciju 2021/2022”, navodi se u otvorenom pismu studenata.
Kako su istakli, u jeku krize virusa korona i više je nego izvjesna ekonomska kriza koja slijedi, a posljedice te nadolazeće krize već se uveliko osjećaju.
“Studentima je onemogućen sezonski rad kojim bi eventualno zaradili novac za školarinu, a da ne govorimo o ekonomskom stanju porodica u Crnoj Gori koje su takođe itakako pogođene trenutnom situacijom. Budući da je u pitanju odluka koja diskriminiše studente (to su jedine dvije generacije kojima su ukinuta budžetska mjesta) tražimo od Vas da hitno reagujete i utičete na potpuno ukidanje navedene odluke”, poručuju sudenti.
Potpisi:
1. Ljubica Simonović, Filološki fakultet
2. Jelena Manojlović, Mašinski fakultet
3. Đorđe Đukić, Fakultet političkih nauka
4. Danilo Mršović,Mašinski fakultet
5. Mersiha Puzović, Filološki fakultet
6. Marko Čepić, Mašinski fakultet
7. Luka Tapušković, Fakultet za turizam i hotelijerstvo
8. Stefan Jelovac, Mašinski fakultet
9. Tijana Mićović,Mašinski fakultet
10. Dijana Drobnjak,Građevinski fakultet
11. Nikolina Šušić, Filološki fakultet
12. Milena Milić, Filološki fakultet
13. Radmila Radević – Filozofski fakultet
14. Dragoslav Djalović,Građevinski fakultet
15. Vulić Milica, Filozofski fakultet
16. Dragana Minić, Filozofski fakultet
17. Jovana Pavlović, Gradjevinski fakultet
18. Đorđe Pešić,Gradjevinski fakultet
19. Jovana Živković, Filozofski fakultet
20. Kristina Ognjenović, Elektrotehnički fakultet
21. Bojana Čvorović, Elektrotehnički fakultet
22. Perunović Milena, Filozofski fakultet
23. Raza Kandić, Građevinski fakultet
24. Ivana Miljanić, Građevinski fakultet
25. Aleksandar Milačić, Filozofski fakultet
26. Almedina Pilica, Filološki fakultet
27. Katarina Stamatović, Filološki fakultet
28. Perosević Sara, Građevinski fakultet
29. Milivoje Lopušina, Elektrotehnički fakultet
30. Stefani Dedajić, Mašinski fakultet
31. Jasna Mešić, Građevinski fakultet
32. Velibor Šimun, ETF
33. Rajković Marija, Mašinski fakultet
34. Ćatović Selma, Mašinski fakultet
35. Tatjana Matović, Prirodno-matematički fakultet
36. Vasilije Nišavić, Prirodno – matematički fakultet
37. Marija Radonjić GF
38. Ana Kalezic, Građevinski fakultet
39. Bratić Milica, Filozofski fakultet
40. Dušan Milić, Elektrotehnički fakultet
41. Teodora Vujovic, Prirodno – matematicki fakultet
42. Draganić Sandra, FTH
43. Đina Dubljević, Elektrotehnički fakultet
44. Nevena Babić, Prirodno – matematički fakultet
45. Milica Vojinović, Elektrotehnički fakultet
46. Katarina Stevanović, Elektrotehnički fakultet
46. Božica Grujičić, Filološki fakultet
47. Cupara Đorđe, Građevinski fakultet
48. Tijana Golubović, Elektrotehnički fakultet
49. Stefan Savićević, Mašinski fakultet
50. Andrija Musić, Elektrotehnički fakultet
51. Mia Mišković, Elektrotehnički fakultet
52. Mirjana Golubović, Biotehnički fakultet
53. Maša Raičković, Elektrotehnički fakultet
54. Marija Vuković, Elektrotehnički fakultet
55. Manojle Krsmanović, Filozofski fakultet.
56. Božidar Krstonijević, Filozofski fakultet
57. Vasilije Vujadinović, Elektrotehnički fakultet
58. Nišavić Nikola, Mašinski fakultet
59. Pečurica Miloš, Metalurško-Tehnološki fakultet
60. Monika Šćekić, Građevinski fakultet
61. Ivana Kandić, Elektrotehnički fakultet
62. Živković Kristina, Prirodno – matematički fakultet
63. Aleksandra Bubanja, Elektrotehnički fakultet
64. Popadić Petar, Filozofski fakultet
65. Orhan Bećiragić, Građevinski fakultet
66. Ana Burić, Fakultet političkih nauka
67. Cimbaljevic Tijana,Građevinski fakultet
68. Nikolina Despotović, Metalurško-tehnološki fakultet
69. Anđela Rakočević, Pravni fakultet
70. Svrkota Vladan, Elektrotehnički fakultet
71. Milošević Anđela, Elektrotehnički fakultet
72. Igor Čarapić , Elektrotehnicki fakultet
73. Milović Milena, Metalurško- Tehnološki fakultet
74. Vukčević Irena, Fakultet političkih nauka
75. Šabotić Alen, Elektrotehnički fakultet
76. Mulić Ermin, Građevinski fakultet
77. Pavićević Nina, Filološki fakultet
78. Kristina Dević – Pravni fakultet
79. Anđela Pavićević, Filozofski fakultet
80. Robović Milica, Građevinski fakultet
81. Bjelajac Teodora, Građevinski fakultet
82. Bjelajac Teodora, Gradjevinski fakultet
83. Sofija Milovic, Filozofski fakultet
84. Maja Jaredić, Elektrotehnički fakultet
85. Živković Radoš, Fakultet Političkih nauka
86. Tatjana Dedajić, Filozofski fakultet
87. Kaljević Jovan, Elektrotehnički fakultet
88. Ivana Cmiljanić, Građevinski fakultet
89. Rakčević Nina, Elektrotehnički fakultet
90. Ivana Škanjata, Filozofski fakultet
91. Tijana Dedajić, Filozofski fakultet
92. Boško Šćekić, Građevinski fakultet
93. Poleksić Lazar,Elektrotehnički fakultet
94. Ivona Vranić, Elektrotehnički fakultet
95. Gutović Miluša, Filozofski fakultet
96. Emilija Nikolić, Filozofski fakultet
97. Jelena Radinović, Filološki fakultet
98. Milica Šljivančanin, Gradjevinski fakultet
99. Danilo Vujačić, Filozofski fakultet
100. Ana Vukčević, Pravni fakultet
101. Anđela Gogić, Pravni fakultet
102. Jovan Mićunović, Građevinski fakultet
103. Jovan Miljanić, Elektrotehnički fakultet
104. Zinedin Hasanović, Pravni fakultet
105. Milica Vučinić, Građevinski fakultet
106. Hajrija Fetić, Filološki fakultet
107. Milica Maljević, Elektrotehnički fakultet
108. Petar Mrkaić , Mašinski fakultet
109. Milica Luković, Filološki fakultet
110. Martina Marković, Građevinski fakultet
111. Jovana Lukić, Građevinski fakultet
112. Saša Ćinćur, Pravni fakultet
113. Maša Nišavić, Građevinski fakultet
114. Milica Uskoković, Filozofski fakultet
115. Aleksandar Vasović, Filozofski fakultet
116. Aljoša Turović, Filozofski fakultet, Sociologija
117. Kristijan Matković, Elektrotehnički
118. Bojan Šebek, Filozofski fakultet
119. Danilo Lutovac, Elektrotehnički fakultet
120. Tomasović Jovana, Filozofski fakultet
121. Anđela Peković, Filozofski fakultet
122. Milica Samardžić, Filološki fakultet
123. Ana Šćekić, Elektrotehnički fakultet
124. Marko Čarmak, Elektrotehnički fakultet
125. Mila Predović , Građevinski fakultet
126. Tina Marković, Pravni fakultet
127. Andrea Blečić, Elektrotehnički fakultet
128. Perunika Šćekić, Fakultet likovnih umjetnosti
129. Dragan Bjelica, Elektrotehnicki fakultet
130. Luka Minić, Elektrotehnički fakultet
131. Nemanja Bojović, Građevinski fakultet
132. Milica Miletić, Građevinski fakultet
133. Aleksandra Dedović, Prirodno-matematički fakultet
134. Srđan Medojević, Građevinski fakultet
135. Filip Lončar, Fakultet političkih nauka
136. Gorica Cvetković-Fakultet pol.nauka
137. Persida Jovanović-Fakultet pol.nauka
138. Kristina Burzanović-MTF
139. Višnja Cvetković-FPN
200. Ivana Konatar-PMF
201. Miloš Peličić-Mašinski fakultet
202. Nikola Rašović-Ekonomski fakultet
203. Tanja Koprivica-ETF
204. Atija Mahmutović-Biotehnički fakultet
205. Rialda Ramusović-FPN
206. Emrah Radončić-Filološki fakultet
207. Kristina Ivanović-Filološki fakultet
208. Ivana Lakićević-Filološki fakultet
209. Dijana Ratković-PMF
210. Isidora Lakić-Ekonomski fakultet
211. Jelena Vučić-Arhitektonski fakultet
212. Jovana Perić-Filološki fakultet
213. Milena Ušanović-Filološki fakultet
214. Milica Nikolić-Filološki fakultet
215. Dalila Selmanović-Medicinski fakultet
216. Ivana Đokić-Filološki fakultet
217. Jovana Marković-Ekonomski fakultet
218. Marija Rogošić-FTH
219. Radmila Obradović-Biotehnički fakultet
210. Balša Kruščić-ETF
211. Aleksandra Pudar-Građevinski fakultet
212. Anđela Radović-Filozofski fakultet
213. Jasna Đalović-Filološki fakultet
214. Suzana Đurišić-Filozofski fakultet
215. Voin Jokić-Mašinski fakultet
216. Dušan Dobrilović-ETF
217. Marko Koprivica-Ekonomski fakultet
218. Jelena Aligrudić-ETF
219. Petar Milatović-Medicinski fakultet
220. Željka Anđušić-Mašinski fakultet
221. Nikola Janjušević-Biotehnički fakultet
222. Jovan Tadić-Pravi fakultet
223. Nikola Radović-FPN
224. Nikolina Radović-Pravni fakultet
225. Aleksandar Ratković-Pravni fakultet
226. Milena Nikolić-Ekonomski fakultet
227. Anđela Vujačić-ETF
228. Balša Šćepanović-Pravni fakultet
229. Darko Glišić-ETF
230. Katarina Dačević-Pravni fakultet
231. Nađa Stijepović-Biotehnički fakultet
232. Luka Petričić-Arhitektonski fakultet
234. Yeva Stazilova-Arhitektonski fakultet
235. Jovana Savić-Arhitektonski fakultet
236. Ardit Dreshaj-ETF
237. Sara Tomić-Arhitektonski fakultet
238. Petar Pešić-Pomorski fakultet
239. Bojana Vojinović-ETF
240. Milka Petrović-MTF
241. Elsan Ćorović-ETF
242. Marko Jovović-Pravi fakultet
243. Vladimir Mrdak-ETF
244. Duško Jakovljević-Građevinski fakultet
245. Miloš Popović-Filološki fakultet
246. Bogoljub Radović-Arhitektonski vfakultet
247. Obrad Jovanović-ETF
248. Biljana Cmiljanić-GF
249. Dragan Đurović-ETF
250. Tatjana Irić-Građevinski fakultet
251. Milena Anđelić-Elektrotehnički fakultet
252. Saveta Đuričić-Građevinski fakultet
253. Vanja Drobnjak-GF
254. Dragana Aprcović-Biotehnički fakultet
255. Tijana Milačić-Filološki fakultet
256. Milica Kravarušić-Pravni fakultet
257. Anđela Raković-Arhitetonski fakultet
258. Olga Tomović-Prabni fakultet
259. Igor Kankaraš-Filozofski fakultet
260. Iva Knežević-PMF
261. Stefan Rabrenović-Arhitektonski fakultet
262. Anđela Ćetković-Pomorski fakultet
263. Borka Čović-Mašinski fakultet
264. Marijan Popović-Pravni fakultet
265. Nikolina Babović-Filološki fakultet
267. Todor Šuškavčević-Ekonomski fakultet
268. Esad Kasumović-Građevinski fakultet
269. Lazar Betić-Arhitektonski fakultet
270. Ivana Simonović-Pravni fakultet
271. Semir Kasumović-Građevinski fakultet
272. Ivana Rabrenović-Arhitektonski fakultet
273. Danijela Stanić-Ekonomski fakultet
274. Aleksandar Matić-Filološki fakultet
275. Šaljaj Mensur-Filozofski fakultet
276. Ivana Bulatović-Pravni fakultet
277. Radisav Slović-Filozofski fakultet
278. Teodora Adžić-Filološki fakultet
279. Izabela Kordić-Pravni fakultet
280. Marija Mirković-Ekonomski fakultet
281. Ljubica Smolović-Pravni fakultet
282. Anđela Žižić-Pravni fakultet
283. Stefan Radović-Fakultet dramskih umjetnosti
284. Admir Ljuca-ETF
285. Sanja Pavićević-FPN
286. Ana Ružić-ETF
287. Milica Šljukić-FPN
288. Petar Radnić-Građevinski fakultet
289. Vojin Stojanović-Filološki fakultet
290. Jovana Bojičić-Pravni fakultet
291. Katarina Vujović-Filološki fakultet
292. Jovana Mirotić-GF
293. Jelena Simonović-GF
294. Manja Đokić-Filološki fakultet
295. Jovana Božović-FPN
296. Neda Đurišić-Filozofski fakultet
297. Ana Zajović-Filološki fakultet
298. Ivana Vučeraković-Ekonomski fakultet
299. Anđela Vilić-Filozofski fakultet
300. Milena Džankić-Filozofski fakultet
301. Rosanda Palija-Filozofski fakultet
302. Sandra Bubanja-Medicinski fakultet
303. Almina Elezaj-Pravni fakultet
304. Nina Đorđević-Filološki fakultet
305. Marko Kovačević-FPN
306. Tatjana Sekulić-Filološki fakultet
307. Nevena Čvorović-Filozofski fakultet
308. Aleksandar Rašovič-Biotehnički fakultet
309. Ksenija Stijović-Filozofski fakultet
310. Nikola Vujošević-Pravni fakultet
311. Milić Ivanović-Građevinski fakultet
312. Sara Strugar-Ekonomski fakultet
313. Zorana Jelovac-Filozofski fakultet
314. Bojana Bulatović-ETF
315. Suzana Tabaš-Filozofski fakultet
316. Ivana Bojović-Filozofski fakultet
317. Dragana Todorović-ETF
318. Aleksandra Joković-Filozofski fakultet
319. Marina Tanović-Filološki fakultet
320. Marija Krivokapić-Biotehnički fakultet
321. Aleksandra Šljivančanin-FPN
322. Nevena Đukić-Filozofski fakultet
323. Aleksandar Đurđevac-Biotehnički fakultet
324. Marija Kostić-FTN
325. Mlađen Milović-GF
326. Bojana Bujišić-ETF
327. Dejan Delić-Mašinski fakultet
328. Jelena Banićević-MTF
329. Dušica Matović-ETF
330. Bojana Jovićević-Filološki fakultet
331. Sanja Laketić-Pravni fakultet
332. Tijana Radović-Pravni fakultet
333. Milica Šljukić-Pravni fakultet
334. Jelena Milikić-Pravni fakultet
335. Sandra Vukadinović-Pravni fakultet
336. Aida Vreva-Pravni fakultet
337. Ena Rupčić-Medicinski fakultet
338. Bogdan Bojović-Mašinski fakultet
339. Miloš Duborija-PMF
340. Andrea Jelić-FPN
341. Marija Mijušković-Pravni fakultet
342. Kristina Čović-Pravni fakultet
343. Andreja Krgović-Pravni fakultet
344. Divna Marković-FPN
345. Nikolina Jeremić-Filološki fakultet
346. Ivan Ivanović-FPN
347. Jelena Beljkaš-PMF
348. Đuro Lalatović-Biotehnički fakultet
349. Anđela Perović-FPN
350. Radomir Krković-Mašinski fakultet
351. Marijana Grgur-Građevinski fakultet
352. Bogdan Grujičić-Mašinski fakultet
353. Anika Petrović-PMF
354. Jovana Braunović-Pravni fakultet
355. Jovana Bubanja-Filološki
356. Saška Novović-Filološki fakultet
357. Pavle Uljarević-Filozofski fakultet
358. Jovana Novović-FPN
359. Stefan Paunović-Biotehnički fakultet
360. Dejan Ratković-FLU
361. Stefan Pavićević-ETF
362. Milena Ražnatović-Pravni fakultet
363. Tamara Jovanović-Filološki fakultet
364. Stana Mandić-Pravni fakultet
365. Helena Tomašević-Biotehnički fakultet
366. Lejla Alibašić-Filološki fakultet
367. Mirko Stojkanović-Pravni fakultet
368. Ana Bojanić-Fakultet dramskih umjetnosti
369. Tanja Jolović-Ekonomski fakultet
370. Milica Špajak-FPN
371. Nikola Vučeljić-Filozofski fakultet
372. Maša Đurović-Filološki fakultet
373. Semra Jonuz-PMF
374. Milena Radulović-Filozofski fakultet
375. Milena Jovančević-Pravni fakultet
376. Ljubomir Bukonja-Ekonomski fakultet
377. Ivana Konatar-Građevinski fakultet
378. Milica Jevrić-Pravni fakultet
379. Jelena Babić-Ekonomski fakultet
380. Nataša Milićević-FDU
381. Milica Fuštić-Pravni fakultet
382. Dragica Aprcović-Biotehnički fakultet
383. Andrea Kastratović-Biotehnički fakultet
384. Ivana Zečević-Filološki fakultet
385. Dejan Posuka-Mašinski fakultet
386. Aleksandra Deletić-FPN
387. Milica Đurić-PMF
388. Petar Šćepanovič-PMF
389. Nikola Drobnjak-ETF
390. Filip Latković-Ekonomski fakultet
391. Nemanja Popović-Ekonomski fakultet
392. Mina Šibalić-Mašinski fakultet
393. Milica Damjanović-Pravni fakultet
394. Jelena Jovanović-PMF
395. Jovan Aligrudić-ETF
395. Ana Škuletić-FPN
397. Isidora Jovović-Filološki fakultet
398. Anđela Medojević-Pravni fakultet
399. Bojana Vojinović-MTF
400. Ksenija Cicmil-Filološki fakultet
401. Sanja Đuković-Biotehnički fakultet
402. Danko Krstonijević-ETF
403. Lejla Skolo-Građevinski fakultet
404. Nađa Mikić-Građevinski fakultet
405. Bojana Šolaja-Filozofski fakultet
406. Marija Vujadinović-Pravni fakultet
407. Nikola Zirojević-ETF
408. Lidija Delibašić-Filološki fakultet
409. Doroteja Bojić-Filološki fakultet
410. Marina Vučinić-PMF
411. Tina Dabetić-FTH
412. Tamara Barać-FTH
413. Rialda Bajrović-Ekonomki fakultet
414. Marina Medenica-Pravni fakultet
415. Anastasija Jokić-Biotehnički fakultet
416. Luka Velašević-PMF
417. Vladan Jokić-Mašinski fakultet
418. Marko Vasiljević-Filološki fakultet
419. Andrija Terzić-Arhitektonski fakultet
420. Marko Pavićević, Građevinski fakultet
421. Nikola Vojinović,Mašinski fakultet
422. Đurđica Vojinović, Građevinski fakultet
423. Ivana Pejanović, PMF
424. Kristina Burzanović, Metalurško-tehnološki fakultet
425. Nemanja Pejaković, Filološki fakultet
426. Nađa Kontić, PMF
427. Dušan Lakić, Filozofski fakultet
428. Vesna Mićanović, Pravni fakultet
429. Darko Svrkota
430. Radovan Rabrenović, Elektrotehnički fakultet
431. Brnovic Marko, Pravni fakultet
432. Anja Vuković, Filološki fakultet
433. Bojana Vlaović, Prirodno-matematički fakultet
434. Nataša Đurišić,Građevinski fakultet
435. Jovana Medojević, Fakultet Političkih nauka
436. Kankaraš Jovan, ETF
437. Kasandra Medojević, Pravni fakultet
438. Anđela Simonović, Prirodno – matematički fakultet
439. Agović Bakir, Pravni fakultet
440. Bulatovic Ivana, Filozofski fakultet
441. Violeta Sinanović, Filozofski fakultet
442. Nadja Vujosevic, Filoloski fakultet
443. Ljubica Kandić , Prirodno – matematički fakultet
444. Edina Košuta,Gradjevinski fakultet
445. Jovan Sudžum – Elektrotehnički fakultet
446. Milena Ćuković, Filozofski fakultet
447. Obradović Dragana, Prirodno – matematički fakultet
448. Dedejić Slađana, Pravni fakultet
449. Milena Đuranović, Fakultet političkih nauka
450. Tomaš Damjanović, Filozofski fakultet
451. Kristina Tomović, Elektrotehnički fakultet
452. Sara Ivanović, Filološki fakultet
453. Grdinić Dejana, Pravni fakultet
454. Stanko Vuković, Filoloski fakultet
455. Dragoslav Novović, Elektrotehnički fakultet
456. Stefan Memčević, Mašinski fakultet
457. Milena Lutovac, Filološki fakultet
458. Ristić Neđeljko, Filozofski fakultet
459. Angela Đuretić, Fakultet likovnih umjetnosti
460. Sanela Murić, Pravni fakultet
461. Milisav Minić, Elektrotehnički fakultet
462. Željka Stevović, Filozofski fakultet
463. Ivana Zlaticanin, Građevinski fakultet
464. Almina Kajevic, Pravni fakultet
465. Nikola Aković,Elektrotehnički fakultet
466. Hot Jasmina, Prirodno-matematicki fakultet
467. Maida Kujović, Građevinski fakultet
468. Jelena Roćenović, Građevinski fakultet
469. Neda Grujičić, Filozofski fakultet
470. Teodora Pavićević, Ekonomski fakultet
471. Hristina Terzić, Pravni fakultet
472. Samir Smailović, Pravni fakultet
473. Delević Marija, Biotehnički fakultet
474. Luka Radičević, Mašinski fakultet
475. Vladimir Knežević, Pravni fakultet
476. Milovan Antić, Mašinski fakultet
477. Jelena Anđelić, Filozofski fakultet
478. Lucija Ćiraković, Filološki fakultet
479. Anja Jović – Pravni fakultet
480. Grbović Milica, Elektrotehnički fakultet
481. Nataša Klikovac, Filološki fakultet
482. Ivana Tomanovic, Filoloski fakultet
483. Amina Hasanagić, Pravni fakultet
484. Sara Tošić, Filološki fakultet
485. Anđela Stanković, Pravni fakultet
486. Milica Radulović, Mašinski fakultet
487. Jovana Đuričković, Filološki fakultet
488. Mirjana Bojović, Filološki fakultet
489. Nina Čuljković, Prirodno – matematički fakultet
490. Aleksandra Brajović Filološki fakultet
491. Ivana Kasalica,MTF
492. Slađana Mišković, Filološki fakultet
493. Lejla Ličina, Pravni fakultet
494. Đurđina Bulatović, Filološki fakultet
495. Pava Savićević, Filozofski fakultet
496. Ivana Nikolić, Filološki fakultet
497. Anđela Milev, Filološki fakultet
498. Marijana Čavić, Filozofski fakultet
499. Perović Sandra, Filološki fakultet
500. Ćupić Ana, Metalurško-tehnološki fakultet
501. Todorović Bojana, Građevinski fakultet
502. Faris Serdarević, Mašinski fakultet
NAPOMENA: Spisak nije konačan, potpisi se još uvijek ažuriraju
Da li po ovome se moze zakljuciti da studenti koji zavrsavaju sad osnovne studije po starom sistemu ( ne generacije po novom sistemu koji upisase 2017 pa do danas ) imaju pravo na besplatne master?? A oni koji sad i ranije su zavrsili po starom sistemu specijalisticke moraju platit 2000 master?? Kako je to fer?? Nagraditi neredovne??
Dragi moji studenti, te studije funkcionišu van zakona već 3 godine. Kada se prešlo na novi model studiranja njima je istekla akreditacija. Dakle platili ili ne, da diploma je, pravno gledano, NEVAŽEĆA. Obratite se upravama vaših fakulteta i tražite da vam pokažu potvrde o reakreditaciji. NEMA….
Prema dokumentu koji je objavio Senat, program je reakreditovan naredne 2 godine, tako da…
Postavite link na taj dokument. Tvrdim da ga necet naci, jer dokumenta nema. Znam kako funkcionise proces reakrditacije. Radim na UCG
Postovani, kada je uveden novi sistem 3+2, jos su postojali studenti koji su REDOVNO pohadjali po starom sistemu 3+1+1. Tj, studenti koji su upisali 2016-e, zavrsavaju sad specijalisticke studije u REDOVNOM roku. Ovaj zahtijev su uputili doduse neredovni studenti, da se produze specijalisticke, i zahtjev je odobren jos u septembru prosle godine i sada je UCG ili ko god, odlucio… Više »
Ko god zavrsava specijalisticke ove godine, zavrsava akreditovan program.
Mila, niste u pravu. Akreditaciju vodi komisija Savjetа za visoko obrazovanje, ili tako nekakav naziv nisam siguran. Uostalom, pitajte pravnike. , Prelistajte” i sajt UCG iz ljeta 2016. Naći ćete samo akreditaciji osnovnih i magistarskih.
Imate besplatne master studije.
Zaista je olakšano studiranje novim generacijama, tako da redovan upis godine nije problem marljivim studentima. A potpisnici neka plate…
Studenti crnogorski samo jedna sitnica..
Vi ste u Crnoj Gori u kojoj nisu EVRI nego EURI!!
Nemaju, imaju ih samo nove generacije koje su upisale 2017 pa nadalje. Ove starije koje su trebalo i budzet da imaju i redovno upisuju 4 sad moraju da daju 1000 eura