Fudbal Prijateljske utakmice

Argentina razbila Ekvador, mršav remi Brazila

Iako u timu nije bilo Lionela Mesija, Argentina je savladala Ekvador sa 6:1, u prijateljskoj utakmici u Elčeu.

“Gaučosi” su do prednosti došli u 20. minutu. Akunja je izveo korner, a Lukas Alario glavom poslao loptu u mrežu.

Sedam minuta kasnije ponovo je Akuna pokušao da ubaci loptu pred gol rivala, a Espinoza je zakačio i prevario svog golmana.

Treći pogodak za Argentinu postavio je Leandro Paredes iz penala u 32. minutu i bilo je jasno da Ekvadoru prijeti ubjedljiv poraz.

Na početku nastavka Anhel Mena je iz slobodnog udarca iznenadio golmana Argentine i smanjio na 3:1.

Taj pogodak kao da je dodatno motivisao izabranike Lionela Skalonija, pa je Herman Pecelja poslije centaršuta Paula Dibale se samo poklonio za 4:1.

U finišu meča još dva gola Argentine, a najprije je Nikolas Domingez u 83. minutu pogodio mrežu Ekvadora peti put.

Tačku na odlično izdanje Argentine stavio je Lukas Okampos pet minuta prije kraja utakmice.

Za razliku od velikog rivala, Brazil je remizirao sa Nigerijom u Singapuru, bilo je 1:1.

U ranoj fazi utakmice povrijedio se Nejmar, a selekcija iz Afrike je do prednosti došla golom Ariba 10 minuta prije kraja prvog dijela.

Samo što je meč nastavljen izjednačio je vezista Reala Kazemiro, ali se rezultat nije mijenjao do kraja, i pored inicijative brazilske reprezentacije.