Fudbal Liga šampiona

Bajern diktirao tempo, Real ostao neporažen u Minhenu

Hari Kejn (EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Bajern i Real odigrali su neriješeno 2:2, u sjajnoj prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Bavarci su tokom većeg dijela meča diktirali tempo, ali će revanš u Madridu dočekati bez prednosti.

Na startu meča Andrej Lunjin odbranio je udarac Liroja Sanea iz povoljne pozicije, a u jeku inicijative Bajerna, Real je poveo.

Toni Kros je sastavio sa golom Vinisijusa Žuniora, koji je rutinski riješio situaciju jedan na jedan sa Manuelom Nojerom.

Bajern se potom do poluvremena nije nametnuo, ali je odmor prijao Tuhelovoj ekipi.

Samo što je počeo nastavak, Liroj Sane je efektnim udarcem pogodio za 1:1, što je bio uvod u potpuni preokret.

Nakon što je Vaskes srušio Musijalu, opravdano je dosuđen penal iz kojeg je Hari Kejn pogodio za 2:1.

I nakon toga je Bajern u nekoliko navrata prijetio golu Lunjina, ali se rezultat nije mijenjao.

Sve do 82. minuta, kada je najprije Rodrigo “okrenuo” Kima, koji ga je srušio i skrivio penal.

Iskoristio ga je Vinisijus Žunior, pa će oba tima u revanš u Madridu, za osam dana, ući od nule.

U drugom meču polufinala sjutra će od 21 sat Borusija Dortmund dočekati Pari Sen Žermen.

Tok utakmice:

BAJERN – REAL 2:2
Sane 53, Kane 57. – Vinisijus 24, 83.

83′-GOOOOLL! Siguran je Vinisijus Žunior, 2:2 u Minhenu!

82′- Kim ruši Rodriga, penal za Real!

79′- Vinisijus bježi Kimu, ali je dobro postavljen Nojer.

66′- Nova šansa za Kejna, sreća za Real, samo korner za Bajern.

57′-GOOOOLL! Hari Kejn koristi jedanaesterac, preokret Bavaraca!

55′- Vaskes je srušio Musijalu, penal za Bajern!

53′-GOOOOL! Liroj Saneee! Izjednačio je Bajern!

46′- Nastavljena je utakmica u Minhenu.

Pogotkom Vinisijusa Žuniora Real vodi nakon 45 minuta, iako je Bajern uglavnom napadao.

42′- Snažan šut Harija Kejna iz slobodnog udarca sa 18 metara, lopta ide pored gola.

37′- Bajern i dalje ima više loptu u svom posjedu, ali je Real postavio snažan blok na 30 metara od svog gola i zasad takav način igre funkcioniše.

24′-GOOOOLL! Vinisijus Žunior za vođstvo Reala! Sjajna asistencija Tonija Krosa i realizacija ofanzivca Madriđana. Prvi pokušaj ka golu Bajerna i pogodak za “merengese”.

14′- Bavarci ofanzivniji u uvodu utakmice, međutim madridski tim zasad odolijeva.

1′- Prvi napad i odmah velika šansa, ali brani Lunjin udarac Sanea iz dobre pozicije.

1′-Počela je utakmica u Minhenu.

Najava meča:

Bavarci pokušavaju da eventualnim trofejom Lige šampiona spasu sezonu u kojoj je njihovu dominaciju u Njemačkoj prekinuo Bajer iz Leverkuzena.

Ekipa Tomasa Tuhela je upravo u Ligi šampiona odigrala najbolje utakmice i došla je u šansu da se sa velikanom iz Madrida bori za mjesto u finalu.

“Želimo da se plasiramo u finale Lige šampiona. Napravili smo jedan korak protiv Arsenala, a sada je vrijeme da napravimo sljedeći protiv Reala. Želimo da budemo konkurentni u polufinalu i da se potom nađemo na Vembliju. To neće da nam pomogne da vratimo bodove iz drugih takmičenja, ali planiramo da igramo u finalu”, rekao je Tuhel.

U Madridu su već praktično osigurali trofej u La Ligi, ali je Realu uvijek Liga šampiona prioritet.

Kao i uvijek oprezan je trener Karlo Anćeloti.

“Samouvjereni smo, ali igramo protiv jakog rivala. Srećni smo što smo stigli do polufinala LŠ, a nadamo se da ćemo opet da igramo finale. Očekuje nas 180 minuta, a ne 90. Osjećamo puno poštovanja od svih u takmičenju. Imamo puno samopouzdanja, ali i poštovanja za Bajern. Nemaju sjajnu sezonu u Bundesligi, ali su odigrali spektakularne mečeve protiv Arsenala. Jaki su, a moramo da uzmemo u obzir i istoriju klubova u Ligi šampiona. To nešto ipak znači”, naveo je trener Reala.

Sjutra veče od 21 sat prvi meč polufinala odigraće Borusija Dortmund i Pari Sen Žermen.