Fudbal Bundesliga

Bajern moćan protiv Lajpciga

Robert Levandovski

Minhenski Bajern je na impresivan način prekinuo niz od tri meča bez pobjede u gostima.

Bavarci su dominantno slavili protiv Lajpciga 4:1 u derbiju.

Od starta je gostujući tim dominirao.

VAR je poslije deset minuta omogućio da nakon igranja rukom Kampla, Levandovski sa penala dovede Bajern do prednosti.

Lajpcig je dobro odgovorio, imao inicijativu, ali bez velikih šansi. Levandovski ja na drugoj strani propustio zicer da pogodi za 0:2. Pored tog neočekivanog promašaja, navijače Bajerna razočarao je i izlazak Gnabrija zbog povrede.

Ipak u nastavku je sve brzo riješeno. Alfonso je prvo pogodio nakon sjajnog centaršuta Dejvisa. Poslije samo devet minuta nastavka iroj Sane je otklonio sve dileme.

Lajpcig je smanjio fenomenalnim udarcem Lajmera.

Ipak rezultat se nije mijenjao sve do sudijske nadoknade kada je Čupo-Moting postavio konačan rezultat.

Bajern je ostvario treću pobjedu i ima deset bodova, dva manje od lidera Volfsburga.

Lajpcig u četiri meča ima samo tri boda.