Fudbal Liga šampiona

Barsa nadigrala Juventus, het trik Rašforda, asistencija Marušića

Fudbaleri Barselone pobijedili su Juventus 2:0 u derbiju večeri Lige šampiona.

Gosti su u Torinu poveli u ranoj fazi, kada je Dembele pogodio mrežu “stare dame”.

Prije toga je Grizman iz blizine pogodio stativu gola Juventusa.

U finišu utakmice srušen je Fati, a Mesi je iz penala ovjerio trijumf “blaugrane”.

Najveći gubitnik večeri je Alvaro Morata, kojem čak tri pogotka nisu priznata.

Jedan od junaka druge runde Lige šampiona je Markus Rašford. Ušao je u 63. minutu kod vođstva Junajteda protiv Lajpciga 1:0 i postigao het trik za manje od pola sata, u meču u kojem su “đavoli” slavili 5:0.

Naš Adam Marušić započeo je akciju koju je golom završio Korea u remiju Lacija 1:1 na terenu Klub Briža.

Dortmund je u završnici utakmice preko Sanča i Halanda slomio otpor Zenita, dok je pogotkom De Jonga Sevilja savladala neugodni Ren.

LIGA ŠAMPIONA, 2. KOLO:

GRUPA E

KRASNODAR – ČELSI 0:4
Hadson Odoi 37, Verner 76, Zijeh 79, Pulišić 90.

FERENCVAROŠ – DINAMO K. 2:2
Nguen 59, Boli 90. – Cigankov 27, De Pena 43.

GRUPA H

MANČESTER J. – LAJPCIG 5:0
Grinvud 21, Rašford 76, 78, 90, Marsijal 86.
BAŠAKŠEHIR – PSŽ 0:2
Ken 64, 79.

Tok utakmica:

90′-GOOOLL! Het trik Rašforda, 5:0 za Mančester junajted.

90′-GOOOLL! Mesi sa penala, sve je gotovo, 0:2 u Torinu.

90′-GOOOOL! Haland je osigurao pobjedu Borusije protiv Zenita, 2:0.

90′-GOOOOLL! Boli za izjednačenje Ferencvaroša. Mađari pred bodom protiv Kijeva.

86′-GOOOOLL! Junajted razbija ekipu Lajpciga, Marsijal sa 11 metara za 4:0.

78′-GOOOOLL! Opet Rašford za velikih 3:0 na Old Trafordu.

77′-GOOOLLL! Sančo iz penala, konačno gol Borusije protiv Zenita.

76′-GOOOLLL! Rašford je udvostručio vođstvo Mančester junajteda protiv Lajpciga.

59′-GOOOOL! Nguen vraća Ferencvaroš u igru, smanjio je prvak Mađarske na 1:2 u meču sa Dinamom iz Kijeva.

56′-GOOOOLL! De Jong, vodi Sevilja protiv Rena.

55′- Alvaro Morata je treći put večeras zatresao mrežu, ali je VAR “rekao” da je ofsajd.

46′- Nastavljene su utakmice.

Poluvrijeme. Prednost za Barsu, Junajted i Dinamo Kijev.

43′-GOOOLL! De Pena je udvostručio vođstvo Dinama nad Ferencvarošom.

42′-GOOOOL! Vanaken iz penala, Briž je izjednačio protiv Lacija na 1:1.

27′-GOOOOL! Cigankov iz penala, Dinamo Kijev ima prednost u Budimpešti.

21′-GOOOOLL! Mladi Mejson Grinvud trese mrežu Lajpciga, vodi Junajted.

14′-GOOOOOL! Asistencija Marušića i gol Koree. Prednost oslabljenog Lacija u Belgiji.

14′-GOOOOLL! Osman Dembele za vođstvo Barse u Torinu. Nakon udarca francuskog fudbalera lopta je zakačila Demirala i završila u mreži.

1′- Počelo je šest utakmica elitnog evropskog takmičenja.

Derbi večeri odigraće u Torinu Juventus i Barselona. Bez Kristijana Ronalda, koji je i dalje pozitivan na koronavirus, “stara dama” pokušaće da savlada tim koji predvodi Lionel Mesi.

Mančester junajted će ugostiti sastav Lajpciga, dok i zanimljiv mogao da bude i duel Borusije Dortmund i Zenita.

Oslabljeni Lacio gostovaće Klub Brižu, a Sevilja je domaćin Renu.