Barsa rutinski pregrmjela gostovanje Eibaru

Barselona se vratila na pobjednički kolosjek trijumfom na gostovanju Eibaru rezultatom 2:0.

Prije večerašnjeg meča Katalonci su vezali dva remija i dopustili Atletiku da se koliko-toliko približi, ali stvari su se vratile u normalu.

Na stadionu Ipurua viđena je otvorena utakmica sa dosta prilika, a prvu ozbiljniju šansu Barsa je krunisala pogotkom. Igrao se 16. minut kada je Luis Suarez sjajno reagovao pred golom domaćeg tima.

To je 17 ovosezonski pogodak urugvajskog napadača i još jedna u nizu fenomenalnih asistencija Lea Mesija.

U drugom poluvremenu je Eibar ostao sa desetoricom, zbog dva žuta isključen je Oreljana i nakon toga je Barsa rutinski kontrolisala zbovanja na terenu i stvarala zicere.

Međutim, srpski golman Dmitrović je u par navrata fenomenalno intervenisao, zaustavio je i šut Mesija u 88. minutu, ali se lopta odbila do Žordija Albe koji je proslijedio u mrežu za konačnih 2:0.

Barselona je prva na tabeli sa 62 boda i ima deset više od drugoplasiranog Atletiko Madrida. Kolčonerosi će na teren sjutra protiv Atletik Bilbaoa.