Fudbal la liga

Belingem opet riješio “el klasiko”, Real grabi ka tituli

EPA Images

Real Madrid je savladao Barselonu u “el klasiku” i napravio ogroman korak ka tituli prvaka Španije.

“Kraljevski klub” je slavio 3:2 na svom terenu, a gol za pobjedu je postigao Džud Belingem u 91. minutu.

Real je na plus 11 u odnosu na aktuelnog šampiona, čini se da je to nedostižna razlika na šest kola prije kraja.

Barsa je dva puta vodila, a Real se dva puta vraćao.

Andreas Kristensen je bio strijelac u 6. minutu, a u 18. je izjednačio Vinisijus Žunior iz penala koji je iznudio Lukas Vaskes.

U nastavku je Fermin Lopes pogodio za 2:1, Vaskes poravnao na 2:2 i činilo se da u “el klasiku” neće biti pobjednika.

Belingem je, ipak, dočekao šansu i na pas Vaskesa postigao treći gol u duelima sa Barsom ove sezone. Nakon što je bio junak i u prvom derbiju (2:1). Pogodak Engleza pogledajte OVDJE.

A Atletiko Madrid je izgubio od Alavesa u Vitoriji 2:0.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić je igrao do 81. minuta.