Boljević zablistao na startu belgijskog šampionata

Ako se po jutru dan poznaje crnogorskog fudbalera Aleksandra Boljevića čeka sezona karijere.

Igrač Vaslan-Beverena bio je junak svoje ekipe, koja je na startu belgijskog prvenstva na izuzetan način izvukla bod na gostovanju Zulte Varegemu – 2:2.

Klizio je Vaslan-Beveren ka porazu, od 64. minuta imao dva gola minusa, a onda je 37-godišnji trener gostiju Janik Ferera Fe posegnuo za izmjenama.

Ispostaviće se da je ulazak Boljevića bio pun pogodak. Bivši ofanzivac Zete i PSV Ajndhovena je najprije u 85. minutu amatirao Bosuta, a onda u posljednjim trenucima meča asistirao iskusnom Van Damu za remi na Regenbug stadionu.

Nema sumnje da će sinoćnja predstava natjerati Fereru da se Boljević već u narednom kolu, protiv Standarda, nađe u startnoj postavi.

Crnogorski reprezentativac je, poređenja radi, prošle sezone 27 puta nastupio u belgijskoj Prvoj diviziji i postigao svega dva gola.