Fudbal Premijer liga

Čelsi promašivao, Junajted se radovao

Fudbaleri Mančester Junajteda slavili su na gostovanju Čelsiju 2:0 u Premijer ligi.

Đavoli su drugi put ove sezone u šampionatu nadigrali “plavce” i to ukupno sa 6:0.

Čelsi je krenuo ofanzivno, ali im se u 11. minutu dogodio veliki peh, zbog povrede je morao da izađe Kante.

Najveću šansu u naletima Čelsija propustio je Bacšuai u 26. minutu, nakon akcije Pedra i Maunta.

Junajted je prvi šut u okvir gola imao u 45. minutu i to je bio gol.

Entoni Marsijal je nadskočio čuvara i savladao Kabaljera.

Bacšuai je priprijetio i na startu nastavka, a gol Zume poništen je zbog faula Aspilikuete nad Vilijamsom.

Uslijedili su minuti Junajteda, prvo stativa Bruna Fernandeša, a onda gol Harija Megvajera glavom.

Čelsiju nije priznat ni gol Žirua u 77. minutu zbog ofsajda, a na kraju je Maunt iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Čelsi je ostao četvrti, ali nakon 26. kola ima samo bod više od Totenhema i tri više od Junajteda.