Čelsi sanja Ligu šampiona, Mozes heroj

Fudbaleri Čelsija pobijedili su Barnli 2:1 u meču 31. kola Premijer lige.

Ekipa Antonija Kontea i dalje čuva šansu za plasman u Ligu šampiona. Plavci osvojili vrlo nezgodan teren Barnlija i 19. pobjedom stigli su na pet bodova od četvrtog mjesta koje drži Totenhem.

Čelsi je do prednosti stigao u 20. minutu. Domaći nijesu imali nimalo sreće. Mozes je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu u petarac, a Long je nekako poslao u svoju mrežu nakon što se praktično sudario sa golmanom.

Domaći su poravnali u 64. minutu. Gudmundson je šutirao u lijevu stranu gola, Kurtoa se bacio, ali je lopta pogodila Barnsa, skrenula u suprotnu stranu i završila u mreži.

Bila je ovo Mozesova noć, nakon što je učestvovao kod prvog gola, drugi je postigao. Emerson je ubacio loptu, a Mozes sa 10 metara iskosa sa desne strane pogodio je na prvu stativu za konačnih 1:2.

Barnli je ostao tako sedmi sa dva boda manje od mjesta koje vodi u Ligu Evrope.