Čelsiju derbi, Obamejang se obrukao

Fudbaleri Čelsija pobijedili su Arsenal 3:2 u drugom kolu Premijer lige.

Izuzetno sadržajan meč na Stamford Bridžu dobili su plavci koji su bili daleko opasniji rival u drugom dijelu, za razliku od prvih 45 minuta u kojima su gosti stvorili veliki broj šansi.

Domaći su bolje iskoristili svoje šanse, a u prvom dijelu su golove dali Pedro i Morata.

Arsenal je stvorio veliki broj zicera, olakšali su im štoperi Čelsija David Luiz i Ridiger koji su baš razočarali.

U moru promašaja obrukao se Obamejang koji je promašio dva zicera praktično na prazan gol. Iz slične pozicije promašio je i Mhitarjan.

Međutim jermenski fudbaler se ispravio i u 37. minutu smanjio je zaostatak udarcem sa 16 metara uz ne baš dobru reakciju golmana Kepe.

Arsenal je četiri minuta kasnije poravnao, Mhitarjan asistent, a Ivobi strijelac.

Do odmora je mogao gost i da preokrene, ali je Čelsi imao sreće.

Pauza je prijala timu sa Stamford Bridža. U nastavku je zadnja linija djelovala znatno čvršće, a ulazak Azara učinio je napad izuzetno opasnim.

Pao je ipak samo jedan gol, ali vrijedan tri boda. Azar je asistirao Alonsu za 3:2.

Arsenal je i dalje na nuli, nakon dva derbija, dok je Čelsi maksimalan.