Fudbal prva liga

Dominacija Budućnosti u derbiju, Raičković u stilu Sekulića

Dileme, ako je uopšte i bilo, više nema – Budućnost igra ubjedljivo najbolji fudbal u državi, potvrdila je to i u najvećem crnogorskom derbiju, pa priprema za šampionsko slavlje može da počne.

Lider Telekom Prve lige je na stadionu pod Goricom, u okviru 26. kola, savladao Sutjesku sa 2:0 i stekao nedostižnih 18 bodova prednosti u odnosu na četu Nikole Rakojevića.

Budućnost je povela golom raspoloženog Moraitisa u 22. minutu, da bi konačan ishod u samom finišu postavio Raičković spektakularnim lob udarcem sa centra terena.

Podgoričani su od sredine prvog poluvremena igrali bez isključenog Grbića, ali su i u hendikep situaciji pokazali puno više od prošlogodišnjeg prvaka.

Petrovac je upisao važan trijumf protiv Iskre i uplovio u mirnu luku.

Domaći su slavili sa 4:1 golovima Vukčevića, Raičevića, Kalezića i Ražnatovića.

Počasni pogodak za goste, pravo remek-djelo, djelo je Camaja koji je petom sproveo loptu u mrežu rivala.

Zeta i Podgorica remizirali su 1:1, a identičnim rezultatom završen je i susret Koma i Rudara.

Duel Grblja i Titograda završio je bez golova.

Tabela: Budućnost 63, Sutjeska 45, Iskra 41, Zeta 37, Podgorica i Rudar 34, Petrovac 28, OFK Titograd 25, Kom 24, Grbalj 19.

U narednom kolu, 12. juna, igraće: Titograd – Zeta, Sutjeska – Grbalj, Iskra – Budućnost, Rudar – Petrovac, Podgorica – Kom.

ZETA – PODGORICA 1:1 (Vukčević 70 – Sekulić 59)
KOM – RUDAR 1:1 (Sentoku 62 – Janketić 27)
PETROVAC – ISKRA 4:1 (Vukčević p. 22, Raičević 33, Kalezić 45, Ražnatović 63 – Camaj 36)
BUDUĆNOST – SUTJESKA 2:0 (Moraitis 21, Raičković 87)
GRBALJ – OFK TITOGRAD 0:0 (završeno)

Tok mečeva:

87.minut – GOOOOOL! I to majstorski, za TV špice. U prošlom kolu Balša Sekulić, večeras Miloš Raičković. Vezista Budućnosti lobovao je Giljena sa centra igrališta. Spektakularan udarac Raičkovića.

82.minut – Pritisak Sutjeske, lukav udarac Marka Ćetkovića zaustavlja Dragojević. Uslijedio je korner i pokušaj Cicimila glavom, ali i to je odbranio golman Budućnosti.

70.minut – Budućnost niže promašaje. Cicmil je u dva navrata u izglednoj šansi izblokirao Ivanovića, nakon čega ni rezervista Vasilije Terzić nije pronašao put do mreže Nikšićana. Mnogo sreće za goste, ostaje 1:0.

Završena su tri meča. Zeta – Podgorica 1:1, Kom – Rudar 1:1 i Petrovac – Iskra 4:1.

63.minut – Budućnost i sa igračem manje dominira protiv još uvijek aktuelnog prvaka. Moraitis ponovo u centru pažnje nakon solo prodara, ali Giljen čuva svoju mrežu.

57.minut – Zicer za Moraitisa, ostaje 1:0 za Podgoričane. Grk je zamalo zakasnio nakon upotrebljivog dodavanja Igora Ivanovića.

46.minut – Umalo autogol Periše Pešukića. Loša reakcija na ivici peterca, na njegovu sreću golman Miloš Dragojević bio je koncentrisan.

70.minut – GOOOL! Vukčevići su se postarali da Zeta poravna protiv Podgorice. Stefan je pronašao Ivana koji potom šalje loptu iza leđa golmana Jasmina Agovića.

63.minut – GOOOL! Petrovac rješava pitanje pobjednika. Andrija Ražnatović pogađa za 4:1 protiv nemoćne Iskre.

62.minut – GOOOL! Izjednačenje na Zlatici. Strijelac rezervista Arihiro Sentoku.

59.minut – GOOOL! Podgorica je povela na Trešnjici. Asistenciju Anđelka Jovanovića iskoristio je Balša Sekulć.

Poluvrijeme na stadionu pod Goricom, Budućnost vodi sa 1:0 protiv Sutjeske.

27.minut – Budućnost će u nastavku igrati sa desetoricom. Milovan Milačić je isključio Petra Grbića zbog prigovora.

21.minut – GOOOL! Vodi Budućnost. Sjajni Moraitis je znalački prevario Stefana Cicmila, prije nego što je efektno savladao Giljena.

45.minut – GOOOL! 3:1 za Petrovac. Odlična igra domaćih, sada se potpisao Miloš Kalezić nakon dodavanja Petra Vukčevića, koji je prethodno bio asistent i za pogodak Raičevića.

9.minut – Zatresla se mreža Sutjeske, ali gol Panajotisa Moraitisa je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Prethodno je Luka Mirković gađao sa distance, odbranio je Vladan Giljen, da bi u nastavku akcije Grk pogodio iz ofsajda.

36.minut – GOOOL! Iskra se probudila. Sjajan pogodak postigao je Driton Camaj, petom, nakon kornera Balše  Boričića.

33.minut – GOOOL! Petrovac je duplirao vođstvo protiv Iskre. Milivoje Raičević je iskoristio veliku grešku iskusnog Miloša Lakića. Danilovgrađani blijedi u dosadašnjem dijelu meča.

20.30 – Bliži se početak velikog crnogorskog derbija, evo i sastava ekipa.

27.minut – GOOOL! Rudar stiže do prednosti na Zlatici. Upisao se Velizar Janketić, pogodak glavom, nakon centaršuta sa desnog boka.

22.minut – GOOOL! Petrovac vodi protiv Iskre, strijelac Petar Vukčević sa bijele tačke. Iskusni vezista je i izborio penal, nakon duela sa Irfanom Šahmanom.

Počele su utakmice na Trešnjici, Zlatici i na stadionu pod Malim brdom…

Najava:

Budućnost ima priliku da novom pobjedom i definitivno otkloni sve nedoumice oko budućeg prvaka.

“Plavi” sa 15 bodova viška dočekuju Sutjesku.

Utakmica počinje u 20.30.

Pola sata ranije počinju tri meča. Kom dočekuje Rudar, Petrovac ekipu Iskre, dok je Zeta domaćin Podgorici.

Jedan duel je završen, u Radanovićima, Grbalj i OFK Titograd remizirali su bez golova.

kolo kolo
kolo kolo

Budućnost odlična u svim segmentima igre. Iznenađen sam fizičkom pripremom i konstatujem da odavno nije bila na ovakvom nivou jer su sa 10 igrača bili dominantni u polju. Dragojević fantastičan, o malom Miliću neću da trošim riječi jer je za mene novi SAVIĆ. Adžić je iskusno odradio svoj dio posla. Brinu me bekovi, posebno desni (Vučić) dok je Pešučić prije… Više »

Bojanvnk
Bojanvnk

Rakojevicu ne moze tako,direktor skole ,profesor na fakultetu,trener…odluci se za jedno ….

djordje
djordje

Cestitke Budućnosti, bili su bolji.Sutjeska je zrela za remont.Ova ekipa je mnogo uradila ali vrijeme je za neke nove klince.Treba pomladiti ekipu.

Navijac
Navijac

Napolje i uprava i Peco ovo je sprdnja igra ova tri kola a i prvi dio nije mnogo bolji

Marko
Marko

Do isključenja Grbića Budućnost dominantna. Poništen i potpuno regularan gol. I sa igračem manje, Budućnost bolja. Sutjeska katastrofalna.