Fudbal Premijer liga

Đavoli nakon velike drame do trijumfa u Brajtonu

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na gostovanju Brajton sa 3:2 u premijernom meču 3. kola Premijer lige.

To je prvi trijumf izabranika Olea Gunara Solskjera, nakon što su minulog vikenda na Old Trafordu izgubili od Kristal Palasa.

Junajted je preokretom i uz mnogo sreće slavio u Brajtonu, pošto je domaća ekipa uspjela da u 95. minutu dođe do izjednačenja.

Uzbudljivom i vrlo dramtičnom finišu meča, prethodila je zanimljiva završnica prvog poluvremena. Bruno Fernandeš je skrivio penal, a precizan sa bijele tačke bio Nil Mope za vođstvo Brajtona.

Ipak, samo tri minuta kasnije semafor je pokazivao 1:1. Luis Dank je postigao auto-gol.

Igrao se 55. minut kada je Junajted okrenuo rezultat. Markus Rašford je demonstrirao neosporan talenat i nakon solo prodora pogodio za 2:1.

Izgledalo je da će tim rezultatom biti i završen meč, ali u 95. minutu Brajton poravnava preko Solomona Marča.

U preostalom vremenu suđen je penal u korist Mančestera, nakon što je nakon udarca Harija Megvajera lopta pogodila u ruku Mopea.

Siguran sa 11 metara bio je Bruno Fernandeš.