Fudbal Internacionalni Kup šampiona

Feliks majstorijama ukrotio Juventus

Predvođeni sjajnim Žoaom Feliksom, fudbaleri Atletika pobijedili su Juventus 2:1 u meču Internacionalnog Kupa šampiona odigranom u Stokholmu.

Momak koji je za preko 120 miliona eura ovog ljeta stigao u Madrid iz Benfike, dao je dva prelijepa pogotka.

Mrežu “stare dame” pogađao je u 24. i 33. minutu, dok je jedini gol za Juventus dao Sami Kedira u 29. minutu.

Naš Stefan Savić svih 90 minuta komandovao je odbranom popularnih “kolćonerosa”.

Novi trener Juventusa Mauricio Sari odlučio je da u ovom meču isproba tandem Iguain – Ronaldo u napadu, ali nisu bili ubojiti pred golom Jana Oblaka.

Zanimljivo je da su čak 27 puta šutirali ka golu Atletika igrači Juventusa, ali su dali samo jedna gol za 90 minuta.