Fudbal Premijer liga

Fenomenalni Pepe i važna pobjeda Arsenala

Fudbaleri Arsenala upisali su pobjedu protiv Lestera 3:1 u 26. kolu Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete nakon tri poraza u prethodna četiri meča, odigrali su možda i najbolje u sezoni.

Stigli su do važne pobjede protiv Lestera koji je poveo već u šestom minutu, kada je Tilemans kaznio užasnu reakciju odbrane gostiju.

Arsenal je konstantno napadao, a do poravnanja je stigao šest minuta prije odmora. Vilijan je ubacio iz prekida, a David Luiz pogodio glavom.

Gosti su stigli do poluvremena da preokrenu. Ndidi je igrao rukom, a Lakazet pogodio sa penala.

Pepe koji je bio tokom čitavog meča poput vihora krunisao je svoju sjajnu partiju golom u 52. minutu na asistenciju Edegora.

Lester je i dalje treći, ali Junajted ima šansu da im pobjegne tri boda, pošto ima meč manje.

Arsenal kasni 12 bodova za ovim dvojcem i deveti je na tabeli.