Fudbal Euro 2020

Finska srušila uzdrmane Dance

Fudbalska reprezentacije Finske savladala je Dansku 1:0 u meču prve runde B grupe Evropskog prvenstva.

Susret na Parken stadionu u Kopenhagenu imao je užasan scenario, pošto je u 43. minutu kolabirao vezista domaćih Kristijan Eriksen.

Uslijedio je prekid meča od skoro dva sata, a u tom periodu stigle su i sjajne vijesti o Kristijanovom zdravstvenom stanju.

Meč je nastavljen u 20.30 sati, pri rezultatu 0:0 – odigrana je završnica prvog poluvremena, a nakon petominutnog predaha, glavni arbitar Entoni Tejlor dao je znak za početak drugog dijela.

Pobjedonosni gol Finska je postigla u 60. minutu, a istorijski pogodak, prvi za tu selekciju na velikim takmičenjima, dao je Pohjanpalo.

Iskusni napadač pokazao je fer-plej i nije proslavio pogodak.

Danska je bila neuporedivo bolja, konstantno prijetila, a najbolju šansu za izjednačenje imala je u 74. minutu.

Ipak, Hojbjerg nije uspio da matira Hradeckog iz jedanaesterca.

U toku je drui meč grupe B, između Belgije i Rusije.