Fudbal Prekid pod Goricom u 79. minutu

Fudbaleri Zete napustili teren, klubu prijete teške kazne

Derbi pod Goricom između Budućnosti i Zete prekinut je u 79. minutu kada su gosti, nezadovoljni arbitražom Nikole Dabanovića, odlučili da napuste teren.

Inicijalna kapisla za ovakvu reakciju Golubovčana bio je treći crveni karton koji je njihovoj ekipi pokazao Dabanović.

Tada je, zbog udaranja laktom protivničkog igrača, isključen Srđan Krstović.

Glavni arbitar je u prvom poluvremenu isključio Vaska Kalezića, a u nastavku i Janka Simovića.

Budućnost je u trenutku prekida vodila 1:0 nakon gola koji je u 75. minutu postigao Draško Božović iz penala.

Izvjesna kazna

Sada će na potezu biti Disciplinska komisija FSCG, a jasno je da Zeti prijete velike kazne, povrh izvjesnog poraza službenim rezultatom 3:0.

U članu 76. Disciplinskog pravilnika FSCG navodi se:

“Ako se utakmica prekine krivicom jednog ili više igrača, ili jednog tima, pa igra ne bude nastavljena, klubu čiji su igrači skrivili prekid, izreći će se disciplinska mjera:

– novčana kazna i oduzimanje do 9 bodova, odnosno, do 9 negativnih bodova”.

Kazne mogu da dobiju i igrači, jer dalje stoji:

“Igračima koji su skrivili prekid, izreći će se disciplinska mjera:

– zabranja igranja od 4 do 8 utakmica,

a u težim slučajevima

– zabrana igranja od 6 mjeseci do 2 godine, ili isključenje iz fudbalske organizacije”.

Član 78. Disciplinskog pravilnika navodi da:

“Igraču ili fudbalskom radniku kluba koji nagovara tim da iz bilo kojih razloga napusti teren ili ne započne igranje ili to naloži, izreći će se disciplinska mjera:

– zabrana igranja ili obavljanja funkcija u trajanju od 6 mjeseci do godinu dana, a u ponovljenom ili težem slučaju, zabrana igranja ili obavljanja funkcija od jedne do dvije godine, odnosno isključenje iz fudbalske organizacije”.

Sličan incident prije skoro deceniju i po

Zanimljivo je da se slična situacija dogodila 2006. godine, u tadašnjoj zajedničkoj ligi Srbije i Crne Gore.

Tom prilikom su fudbaleri Budućnost napustili teren, 15-ak minuta prije kraja, kod rezultata 2:2, takođe nezadovoljni sudijskim odlukama…