Fudbal Kvalifikacije za EURO

Holandija se spašavala, Belgija sa 9 golova do EURO-a

Fudbaleri Holandije savladali su Sjevernu Irsku 3:1 u najdramatičnijem meču večerašnjeg programa kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Sjevernoirci na 10 minuta prije kraja imali su rezultat iz snova. Vodili su preko Megenisa i virtuelno bili prvi u grupi sa velikanima Holanđanima i Njemcima.

Ipak u finišu meča “lale” su stigle do preokreta.

Depaj u 80. pa u 92. minutu Luk de Jong i na kraju opet Depaj u 94. rastužili su goste u Roterdamu.

Tako Holandija, Njemačka i Sjeverna Irska imaju po 12 bodova, pri čemu Sjevernoirci imaju meč više i tešku poziciju pred završnicu kvalifikacija.

Belgija je još jednom potvrdila koliki potencijal ima i to protiv nemoćnog San Marina 9:0.

Moglo je biti i više, da domaći nijesu spustili gas do finiša drugog dijela.

San Marino je odolijevao do 28. minuta, a onda je krenula nevjerovatna furija.

Belgijanci su za samo 18 minuta stigli do prednosti od 6:0!

Krenulo je golom Lukakua, koji se još jednom u pisao u strijelce. Po gol su dali Čadli, Aldervireld i Tielmans. Sopstvenu mrežu zatresao je Broli.

U nastavku još tri gola domaćih preko Bentekea, Kastanja i Veršarena.

Belgija je i matematički sedmom pobjedom osigurala plasman na EURO. Blizu su i Rusi koji su savladali Škotsku lako 4:0 i na taj način bod ih dijeli da i definitivno potvrde Evropsko prvenstvo.

Hrvatska je napravila još jedan korak ka Evropskom prvenstvu pošto je savladala pred svojim navijačima Mađarsku 3:0, pa sada ima tri boda više od Slovačke i četiri od večerašnjeg rivala.

Rutinski su “vatreni” stigli do trijumfa, a sve je olakšao gol Modrića u petom minutu.

Petković je u 24. majstorski petom zatresao mrežu, a u 42. je dobio poklon od odbrane gostiju i drugim golom donio 3:0.

U nastavku Perišić nije realizovao penal, a Klanhajzer je pocrvenio.