Fudbal Kvalifikacije za Euro 2020

Hrvatska preokretom protiv Slovačke do plasmana na EP

Fudbalska reprezentacija Hrvatske izborila je plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Aktuelni vicešampioni planete su u Rijeci preokretom savladali Slovačku 3:1 i kao pobjednici grupe D osigurali odlazak na završnu smotru najboljih kontinentalnih selekcija.

Tim Zlatka Dalića morao je da juri prednost, pošto su gosti preko Boženika imali vođstvo poslije prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku su “vatreni” proradili – Vlašić je izjednačio, Petković pogodio za 2:1, a konačan ishod postavio Perišić.

Plasman na Euro iz grupe C ovjerili su Njemačka i Holandija.

“Panceri” su ubjedljivo porazili Bjelorusiju 4:0, dok je Holandija remijem bez golova na gostovanju Sjevernoj Irskoj osigurala drugo mjesto.

Slavi se i u Beču, gdje je Austrija trijumfom nad Sjevernom Makedonijom 2:1 obezbijedila odlazak na veliko takmičenje.

U istoj grupi, Poljska je bila bolja od Izraela 2:1 i potvrdila prvu poziciju.