Fudbal Bavarci razbili velikog rivala

Noćna mora Barselone u Lisabonu: Bajern dao osam golova Kataloncima

Bajern se poigravao sa Barselonom, pobijedio sa 8:2 za plasman u polufinale Lige šampiona, a mogao je da slavi i ubjedljivije.

Meč u Lisabonu je samo u prvih 20 minuta ličio na duel velikih timova.

Bajern je poveo golom Milera, ubzo je Alaba pogodio sopstvenu mrežu, a potom je Nojer odbranio zicer Suarezu, a Mesi uzdrmao stativu.

Od pogotka Perišića za 2:1, na terenu je postojao samo jedan tim.

Ređale su se šanse i pogoci Bajerna, koji je djelovao toliko moćno da je izgledalo kao da igra sa niželigaškim timom.

Na kraju je u finišu dva gola Barseloni dao i Filipe Kutinjo, momak koji u Minhenu igra kao pozajmljeni igrač Barselone.

Katalonci su u posljednjih 15 godina bili jedan od najboljih timova na svijetu, ali su večeras dotakli dno…

Bajern je pokazao moć, obezbijedio plasman u polufinale Lige šampiona u kojem će igrati sa pobjednikom sjutrašnjeg meča između Mančester sitija i Liona.

BARSELONA – BAJERN 2:8
Alaba (a.g) 7, Suarez 57 – Miler 4, 31, Perišić 21, Gnabri 27, Kimih 62, Levandovski 82, Kutinjo 85, 89.

89′-GOOOLL! Opet Kutinjo, Barselona je ponižena, 8:2.

85′-GOOOOLL! Filipe Kutinjo daje gol Barseloni, čovjek koji u Minhenu igra kao pozajmljeni fudbaler upravo “blaugrane”.

82′-GOOOOLL! Pogodio je i Levandovski. Nakon centaršuta Kutinja, Poljak je glavom iz blizine poentirao.

62′-GOOOLLL! Fantastičan prodor Dejvisa i laka realizacija Džošue Kimiha. 5:2 za Bajern.

57′-GOOOOL! Sjajan gol Luisa Suareza, 2:4, malo nade i za Barsu.

46′- Nastavljen je susret u Lisabonu, Bajern ima veliku prednost nakon 45 minuta.

Sjajni Bajern vodi 4:1 protiv Barselone. Sjajno izdanje Bavaraca koji su blizu polufinala.

31′- GOOOLLL! Barselona na koljenima, drugi gol Tomasa Milera za nevjerovatnih 4:1! Na centaršut Kimiha je sjajno reagovao ofanzivac Bajerna.

29′- Velika greška odbrane i golmana Ter Štegena, ali je potom odbranio šut Levandovskog.

27′-GOOOLLL! Serž Gnabri trese mrežu Ter Štegena, Bajern je u napadu nezadrživ!

21′-GOOOLL! Ivan Perišić! Iskosa sa lijeve strane pogađa hrvatski reprezentativac za novo vođstvo Bavaraca.

20′- Solo prodor Mesija i udarac sa 15 metara, ali je Nojer dobro postavljen.

10′- Stativa je sačuvala Nojera! Centrirao je Mesi, a lopta nije zakačila nijednog igrača, već je završila na okviru gola. Ne prestaju uzbuđenja u Lisabonu.

9′- Velika šansa za Suareza na dodavanje Semeda, ali je Nojer odbranio udarac napadača Barselone u situaciji jedan na jedan.

7′-GOOOOLL! Autogol Davida Alabe, 1:1, kakav početak meča u Lisabonu. Loptu je pred gol Bavaraca ubacio Alba, a austrijski reprezentativac prevario svog golmana Nojera.

4′-GOOOLL! Sjajna akcija Bavaraca, povratna lopta Levandovskog i gol Tomasa Milera.

1′-Počeo je susret pred praznim tribinama stadiona u Lisabonu.

Duel velikana evropskog fudbala mnogi su najavili kao okršaj Lionela Mesija i Roberta Levandovskog.

“Očekuje nas veliki rival, ali za ovaj duel ćemo se spremati kao i za bilo koji drugi. Želimo da opet pokažemo svoju snagu, da budemo na sto odsto koncentracije i da iskažemo sve kvalitete koje imamo”, rekao je trener Bajerna Hansi Flik.

Optimisti su i sa druge strane.

“Znamo da će biti teško, svjesni smo svega. Ali očekujem odličan meč. Radujemo se okršaju sa Bajernom, pripremali smo se taktički za njega i smatramo da smo spremni”, kazao je Antoan Grizman.

Pobjednik večerašnjeg duela će u polufinalu igrati sa boljim iz meča između Mančester sitija i Liona, koji je na programu sjutra.