Fudbal kup italije

Inter ide u polufinale, Eriksen golom iz slobodnjaka srušio Milan

Sjajnim pogotkom Kristijana Eriksena, Inter je pobijedio Milan 2:1 i izborio plasman u polufinale Kupa Italije.

“Neroazuri” su preokretom slomili otpor gradskog rivala, u meču koji je obilježio verbalni i umalo fizički obračun Zlatana Ibrahimovića i Romelua Lukakua.

Upravo je Ibrahimović donio prednost “rosonerima”, da bi u finišu prvog dijela došlo do pomenutog konflikta između korpulentnih napadača.

Sudija Valeri obojici je pokazao po žuti karton, a onda je Inrahimović u 58. minutu zbog prekršaja nad Aleksandrom Kolarovom zaradio drugu javnu opomenu zbog čega je morao u svlačionicu.

Inter je izjednačio u 71. minutu. Lukaku je bio precizan sa bijele tačke, nakon što je Rafael Leao srušio Nikolu Barelu u kaznenom prostoru.

Trenutak odluke zbio se u 97. minutu kada je rezervista Eriksen majstorijom iz slobodnjaka presudio lideru italijanskog prvenstva.

Inter će u polufinalu igrati s pobjednikom sjutrašnjeg duela između Juventusa i Spala.