Fudbal Euro 2020

Italija perfektna, Švajcarska se nada

Kompletirana je grupa A na Evropskom šampionatu u fudbalu – Italija je zabilježila i treću pobjedu, dok je Švajcarska trijumfom nad Turskom zadržala šansu za plasman u osminu finala.

“Azuri” su u trećoj rundi, na rimskom Olimpiku, minimalcem savladali Vels 1:0.

Gol odluke dao je Pesina u 39. minutu, nakon asistencije Veratija.

Velšani su od 55. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Ampadua, ali su dvadeset minuta kasnije kreirali veliku šansu za izjednačenje.

Ipak, Bejl je iz dobre pozicije šutirao preko prečke.

Italijani su tako sa tri trijumfa bez primljenog gola prošli u osminu finala sa gol razlikom 7:0, a njihov prvi rival u nokaut fazi biće drugoplasirana selekcije iz grupe C.

Vels je uprkos porazu zadržao drugo mjesto i prošao u osminu finala, a ostanku na Euru nadaju se i fudbaleri Švajcarske.

Izabranici Vladimira Petkovića su u Bakuu pobijedili Tursku sa 3:1 i preostaje mi da sačekaju rasplet u ostalim grupama, kako bi kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije izborile nastavak takmičenja.

Trijumf Švajcarskoj donijeli su dvostruki strijelac Šaćiri i Seferović, dok je počasni pogodak za Turke djelo Kahvečija.