Fudbal

Jovetić zablistao u prvom meču za Hertu

Eksplozija Stevana Jovetića u prvoj utakmici u dresu Herte.

Crnogorski napadač zablistao je u prijateljskoj meču protiv Liverpula (4:3) u Insbruku.

Podgoričanin je ušao u igru u 61. minutu, pet minuta kasnije pogodio za 3:2 poslije centaršuta Lukebakija, a onda u završnici meča potvrdio klasu.

Poslije solo prodora poigrao se sa odbranom “redsa”, prevario između ostalih i Van Dajka, a onda rutinski smjestio loptu u mrežu rivala.

Inače, Herta je golovima Askasibara i Serdara vodila 2:0, poravnao je Liverpul preko Manea i Minamina, a nakon što je na scenu stupio Jovetić, ekipa sa Enfilda je ublažila poraz zahvaljujući Okslejd-Čemberlejnu.