Fudbal Premijer liga

Junajted odigrao za Liverpul: Đavoli osvojili Etihad

Mančester siti sve je dalje od odbrane titule u Premijer ligi – “građani” u derbiju Mančester poraženi pred svojim navijačima od Junajteda 1:2.

Nakon ovog neuspjeha u 16. kolu, ekipa Pepa Gvardiola zaostaje za vodećim Liverpulom 14 bodova.

Tim sa “Old Traforda” poveo je u 23. minutu. Poslije prekršaja Bernarda Silve nad Rašfordom, sudije iz VAR sobe sugerisale su da se svira penal.

Sa 11 metara upravo je Markus Rašford najavio uspjeh “đavola”.

Potom je prečku pogodio strijelac vodećeg gola, da bi u 29. minutu bilo 0:2.

Nakon akcije Džejmsa i Marsijala, mrežu Sitija pogodio je Antoni Marsijal.

Junajted se u nastavku organizovano branio, ali su domaći uspjeli da smanje u 86. minutu.

Korner je izveo Marez, a Otamendi glavom poentirao za 1:2.

Potom je šansu za izjednačenje imao Marez, ali je De Hea odbranio njegov pokušaj i bodovi odlaze na “Old Traford”.

Mančester junajted se vraća u borbu za plasman u Ligu šampiona jer sada ima samo pet bodova manje od četvrtoplasiranog Čelsija.