Fudbal Liga Evrope

Junajted u nastavku uništio Romu, Arsenal dobro prošao u Španiji

Fudbaleri Mančester junajteda i Viljareala ostvarili su pobjede na domaćem terenu u prvim mečevima polufinala Lige Evrope.

“Crveni đavoli” su savladali Romu 6:2, dok je “žuta podmornica” bila bolja od Arsenala 2:1.

Junajted je odličnom igrom u drugom poluvremenu došao do ubjedljivog trijumfa na Old Trafordu.

Meč je otvoren golom Fernandeša, ali je Roma do odlaska na odmor okrenula rezultat preko Pelegrinija i Džeka.

Ipak, nastavak utakmice prošao je u znaku izabranika Olea Gunara Solskjera.

Kavani je sa dva gola vratio prednost Junajtedu, a onda su se nadovezali Fernandeš, Pogba i Grinvud za krajnjih 6:2.

Viljareal je protiv Arsenala imao sigurno vođstvo golovima Trigerosa i Albiola, a od 57. minuta i igrača više zbog isključenja Sebaljosa.

Međutim, “tobdžije” su pogotkom Pepea sa bijele tačke ublažile poraz i tako zadržali realne šanse za plasman u finale.

Revanši na Olimpiku i Emirejtsu na rasporedu su idućeg četvrtka.