Fudbal Serija A

Juve pao na Olimpiku poslije 16 godina

Nakon punih 16 godina, Lacio je kao domaćin pobijedio Juventus 3:1, u duelu 15. kola Serije A i stigao do sedmog uzastopnog uspjeha u prvenstvu.

Čekali su navijači “nebesko-plavih” na trijumf nad velikanom sa sjevera Italije još od 2003. godine, a ni večeras stvari nisu krenule dobro po domaće.

Igrao se 25. minut kada su sjajno kombinovani Bentankur i Ronaldo, a Portugalac je iz blizine pogodio mrežu Strakoše.

Nije taj gol poremetio Rimljane, koji su krenuli ofanzivno i u sudijskoj nadoknadi u prvom dijelu Luis Alberto je centrirao, a štoper Luiz Felipe glavom izjednačio.

U drugom dijelu igralo se oprezno sve dok Kvadrado nije dobio direktan crveni karton jer je kao posljednji igrač odbrane faulirao jednog igrača Lacija.

Samo pet minuta kasnije, Luis Alberto je asistirao, a Sergej Milinković Savić sjajno primio loptu i poslao je u mrežu Juventusa.

Mogao je Lacio u 79. minutu da riješi meč, nakon što je Korea izborio penal, ali je udarac Imobilea sa 11 metara zaustavio Šćešni.

Sve dileme je u sudijskoj nadoknadi otklonio Kaisedo i nanio prvi poraz Juventusu u sezoni, nakon 20 mečeva Lige šampiona i Serije A.

Inter na vrhu tabele ima 38, Juventus je ostao na 36, dok je sjajni Lacio stigao do 33 boda.