Fudbal Premijer liga, 35. kolo

Krah Lestera na Vitalitiju

Fudbaleri Lestera doživjeli su težak poraz na gostovanju Bornmutu u 35. kolu Premijer lige.

“Lisice” su izgubile sa visokih 4:1, iako su do 63. minuta bile u rezultatskoj prednosti.

Lester je poveo sredinom prvog poluvremena kada je Vardi matirao Ramsdejla.

A, onda se gostima sve srušilo u 100 sekundi. Nakon kardinalne greške Šmajhela, Bornmut je dobio priliku da sa bijele tačke izjednači.

To je iskoristio Stanislas, da bi već u narednom napadu Solanke pogodio za preokret.

Istovremeno je štoper gostiju Sojunču zaradio crveni karton i bilo je jasno da će Lester teško doći do povoljnog rezultata.

Nakon autogola Evansa u 83. minutu, Bornmut je stigao do 3:1, da bi konačan ishod postavio Solanke u samoj završnici meča.

Lester je nakon desetog poraza ostao na 4. mjestu sa 59 bodova, dok je Bornmut i dalje ispod crte, sada sa samo tri boda manje od Vest Hema i Votforda.