Ludnica u Kalću, remi Juvea, pobjeda Napolija, spektakl u Firenci

Sjajna fudbalska noć u Italiji – Juventusu samo bod u Krotoneu 1:1, Napoli u goleadi bolji od Udinezea 4:2, dok je Lacio našeg Adama Marušića pobijedio u Firenci 4:3 u meču punom uzbuđenja i preokreta.

“Stara dama” povela je u Krotoneu pogotkom Aleksa Sandra u ranoj fazi utakmice.

Međutim, u 65. minutu izjednačio je Simi majstorskim pogotkom, a domaći su sačuvali svoj gol i osvojili veliki bod u borbi za opstanak.

Kiks Juventusa iskoristio je Napoli, koji je dva puta gubio od Udinezea, ali je slavio kod kuće 4:2.

Na kraju su Albiol, Milik i Toneli kreirali preokret kluba sa juga Italije, koji je smanjio na četiri boda minus za liderom iz Torina.

Ipak, spektakl večeri odigrao se u Firenci. Već u sedmom minutu Fiorentina je ostala bez golmana Sportijela, koji je igrao rukom van kaznenog prostora i dobio crveni karton. Međutim, već u 14. izjednačene su snage na terenu jer je Murđa kao posljednji igrač odbrane srušio Simeonea i opravdano je isključen.

Iz tog prekida Vereto je fantastično poslao loptu u gol Strakoše, da bi isti igrač poslije pola sata iz penala duplirao vođstvo “viole”.

Činilo se da je Lacio na koljenima, ali je onda uslijedila golčina iz slobodnog udarca Luisa Alberta.

U posljednjem minutu prvog dijela poslije kornera Alberta, odlično je skočio Kaseres i izjednačio.

I u nastavku je prvi udarac zadala Fiorentina. Večeras fantastični Vereto kompletirao je het trik.

Međutim, ponovo je tim iz Rima znao da uzvrati. Felipe Anderson je preciznim i jakim udarcem sa 20 metara izjednačio u 70. minutu.

Tri minuta kasnije Adam Marušić asistirao je Luisu Albertu za konačnih 3:4 i velika tri boda Lacija, koji je ostao na trećem mjestu.

Važne bodove u borbi za plasman u Ligu šampiona osvojila je Roma pobjedom nad Đenovom 2:1.

Under u prvom dijelu i Zukanović, koji je pogodio sopstvenu mrežu povukli su “vučicu” ka trijumfu, da bi Lapadula ublažio poraz svoje ekipe.

I pored promašenog penala Belotija već u trećem minutu i majstorije Bonaventure, Torino je osvojio bod protiv Milana pogotkom De Silvestrija u 70. minutu.