Fudbal La Liga

Majstorija Luke Modrića pokvarila Ramosov povratak u Madrid

Luka Modrić; Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Reala pobijedili su Sevilju 1:0, u 26. kolu La Lige, a junak trijumfa bio je Luka Modrić.

Hrvatski reprezentativac zamijenio je u 75. minutu Naća Fernandesa, a u 81. je odlučio utakmicu.

Nakon odbijene lopte prihvatio je na 18 metara od gola, namjestio se na udarac i lijepo pogodio za tri boda.

Real je dugo tražio put do mreže tima iz Andaluzije u čijoj odbrani je večeras bio Serhio Ramos, koji je 17 godina igrao za Real.

Madriđani su dali gol već u 10. minutu, ali nije priznat pogodak Lukasa zbog faula, a tom prilikom je zbog protesta žutim kartonom kažnjen i Karlo Anćeloti.

Međutim, u finišu je Luka Modrić još jednom pokazao da je i u 39. godini igrač za važne mečeve.

Real na vrhu La Lige ima osam bodova više od Barselone, a devet u odnosu na Đironu, koja ima meč manje.

Sevilja je ostala na 24 boda i 15. mjestu, šest bodova iznad zone ispadanja.