Fudbal Finale Kupa Njemačke

Moćni Bajern ovjerio duplu krunu, Levandovski na koti 51

Duplu krunu u Njemačkoj, Bajern je osvojio sa stilom.

Bavarci su u finalu Kupa pobijedili Bajer iz Leverkuzena sa 4:2.

Efektnim golom Davida Alabe u 16. minutu iz slobodnog udarca, ekipa Hansija Flika najavila je trijumf.

Samo osam minuta kasnije Kimih je bio asistent, a Serž Gnabri je precizno pogodio za 0:2.

U nastavku se probudio Robert Levandovski. Poslije ispucavanja Nojera, sa distance je savladao Hradeckog, koji je loše reagovao u ovoj situaciji.

Jedini gol za Bajer postigao je Sven Bender. Nakon kornera Demirbaja glavom je pogodio mrežu Bavaraca.

Tačku na sjajno izdanje tima iz Minhena stavio je Robert Levandovski 51. golom ove sezone u svim takmičenjima i još jednom istakao kandidaturu za igrača godine u evropskom fudbalu.

Minut prije kraja proigrao je Ivan Perišić, a Poljak elegantno prebacio Hradeckog.

U sudijskoj nadoknadi jedan od najtalentovanijih napadača u Evropi Kai Haverc je sa penala postavio konačnih 2:4.

Bajern je osvojio 20. trofej u Kupu Njemačke i sada može na miru da se sprema za avgust i završnicu Lige šampiona.