Fudbal Prva liga, 18. kolo

Osma pobjeda Budućnosti zaredom, Sutjeska najubjedljivija

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su osmu pobjedu zaredom u 1.CFL.

Izabranici Mladena Milinkovića pobijedili su u gostima Zetu 2:0 golovima Zarubice i Ivanovića u drugom poluvremenu.

Dečić je savladao Petrovac, a jedini gol na meču dao je Vuljaj.

Sutjeska je ostvarila najubjedljiviju pobjedu danas pošto je sa 3:0 slavila protiv Titograda golovima veterana Markovića i Adrovića.

Rudar je iznenadio Podgoricu golom Talovića, dok je Iskra slavila kod Jezera, a strijelci su bili Milić i Vuković.

Rudar – Podgorica 1:0 (Talović 88)
Jezero – Iskra 0:2 (Milić 68, Vuković 85)
Sutjeska – OFK Titograd 3:0 (Marković p. 8, 46, Adrović 79′)
Dečić – Petrovac 1:0 (Vuljaj 61)
Zeta – Budućnost 0:2 (Zarubica 63, Ivanović 79)

Tabela: Budućnost 43, Dečić 31, Sutjeska 27, Podgorica 24, Zeta 24, Jezero 22, Iskra 21, Rudar 19, Titograd 17, Petrovac 12.

Tok utakmica:

Kraj i u Golubovcima.

79′ Gol broj dva za lidera. Budućnost vodi 2:0 Ivanović je strijelac, nakon što je Agović mu odbranio penal, napadač Budućnosti je natrčao i zatresao mrežu.

63′ Gol i u derbiju. Zarubica donosi prednost Budućnosti!

79′ Treći gol za Sutjesku. Nikšićanima ne smetaju teški uslovi. Adrović strijelac.

88′ Gol za Rudar! Talović nastavlja golgetersku seriju. Godine

46′ Samo 46 sekundi igre u drugom dijelu trebalo je Božu Markoviću da donese prednost od 2:0 za Sutjesku.

68‘ Konačno gol. Iskra vodi u Beranama. Milić je strijelac.

I dalje samo jedan pogodak. Poluvremena u Nikšiću i Tuzima, 20 minuta igre u Golubovcima.

Budućnost od 14 sati gostuje Zeti, a biće oslabljena neigranjem najboljeg strijelca. Draško Božović zbog povrede primicača neće igrati ovaj duel.

Kraj prvog dijela u Pljevljima i Beranama, nema pogodaka…

44.minut – Kordić je sjajano gađao glavom i malo je nedostajalo da Podgorica povede pod Golubinjom.

8.minut – GOOOL! Vodi Sutjeska protiv Titograda, Božo Marković je iskoristio penal.

1.minut – Kreću i susreti u Nikšiću i Tuzima.

20.minut – Još uvijek mreže miruju.

1.minut – Počeli su mečevi u Pljevljima i Beranama.

Najava:

Derbi se od 14 sati igra na Trešnjici, gdje Zeta dočekuje branioca titule. Budućnost je vezala sedam prvenstvenih pobjeda, dominantni je lider 1. CFL i puna samopouzdanja stiže u Golubovce.

Dečić za rivala ima Petrovac. dok je Sutjeska domaćin OFK Titogradu. Ovi susreti zakazani su u 13.30 časova.

Pola sata ranije, u Pljevljima, počeće duel Rudara i Podgorice, te meč u Beranama, gdje Jezero čeka ekipu Iskre.

Na tabeli, Budućnost sa utakmicom manje ima 40 bodova, 12 više do Dečića, najbližeg pratioca. Slijede Podgorica, Sutjeska i Zeta sa sa po 24, Jezero je sakupilo 22, Iskra 18, Titograd 17, a Rudar 12 bodova. Na začelju su Petrovčani sa 12, uz meč manje.