Fudbal Serija A

Poništen gol, crveni karton, penal i remi Viole i Milana

Fiorentina i Milan podijelili su bodove 1:1, u dramatičnom duelu Serije A.

U prvom dijelu sudija Kalvareze nije priznao gol koji je dao Zlatan Ibrahimović jer je procijenio da je švedski fudbaler igrao rukom. Najprije je pokazao na centar, ali je nakon asistencije iz VAR sobe poništio pogodak.

Milan je poveo u 57. minutu, kada je nesporazum u odbrani Fiorentine kaznio Ante Rebić, petim golom u Seriji A u 2020. godini.

Domaći su ostali sa desetoricom jer je Dalber kao posljednji igrač odbrane napravio faul nad Ibrahimovićem za crveni karton.

Igrač manje nije pokolebao domaće, koji su napadali, a do izjednačenja su stigli iz penala.

Procijenio je arbitar da je Romanjoli faulirao Kutronea, a Pulgar je sa 11 metara pogodio za 1:1, pet minuta prije kraja.

Milan je propustio šansu da uhvati priključak za timovima koji se bore za plasman u Ligu šampiona, dok je Fiorentina na 13. mjestu i moraće da bude oprezna, kako ne bi došao u pitanje opstanak u Seriji A.