Fudbal Telekom Prva liga

Preokret Budućnosti, Sutjeska ispustila trijumf na Zlatici

Fudbaleri Budućnosti savladali su Grbalj 3:2 i nakon remija Sutjeske na Zlatici 1:1, sa pet bodova prednosti na vrhu dočekaće pauzu zbog utakmica reprezentacije Crne Gore, poslije šest kola Telekom Prve lige.

“Plavi” su poveli već u trećem minutu preko Miloša Mijića, ali je razigrani Boban Đorđević do poluvremena sa dva pogotka zabrinuo navijače osvajača Kupa naše zemlje.

U nastavku je pola sata prije kraja Grbić izborio penal, koji je u gol pretvorio Mijić.

Meč je odlučen u 77. minutu, kada je nakon udarca Stoiljkovića loše reagovao golman Grblja Popović i lopta je završila u njegovoj mreži.

Sutjeska je dvije trećine utakmice tražila put do mreže Koma i našla ga u 67. minutu, kada je efektno mrežu Zlatičana pogodio Marko Ćetković.

Ipak, nije uspio tim Nikole Rakojevića da sačuva minimalnu prednost jer je u samoj završnici Nikola Đurković izjednačio.

Rudar je poveo na “Trešnjici” preko Janketića, ali je Zeta golovima Vukčevića i Milojka osvojila tri boda.

Pogodaka nije bilo u duelu Podgorice i Iskre, dok će kolo od 19 sati zaključiti Petrovac i OFK Titograd.

Prva liga, 6. kolo:

Podgorica – Iskra 0:0
Budućnost – Grbalj 3:2
(Mijić 3, Mijić 61, Stoiljković 77 – Đorđević 20, 45)

Kom – Sutjeska 1:1
(Đurković 90 – Ćetković 67)

Zeta – Rudar 2:1
(Vukčević 27, Milojko 53 – Janketić 22)
19:00 Petrovac – OFK Titograd

Tok utakmica:

77. minut – GOOOOLL! Dušan Stoiljković daje gol za Budućnost. Domaći tim uspijeva da preokrene i sada vodi protiv Grblja 3:2.

67. minut – GOOOOOLLL! Efektan pogodak Marka Ćetkovića za vođstvo Sutjeske na Zlatici.

Završen je meč koji je počeo u 16 sati između Podgorice i Iskre. Nije bilo golova na “DG” Areni.

61. minut – GOOOOLLL! Srušen je Petar Grbić u kaznenom prostoru Grblja, a Miloš Mijić je sa 11 metara izjednačio na 2:2.

53. minut – GOOOOLL! Vodi Zeta, pogodio je Goran Milojko.

45. minut – GOOOLLL! Opet Đorđević, preokret Grblja u Podgorici uoči odlaska na odmor, sada je 1:2.

27. minut –  GOOOOOLL! Samo pet minuta trajala je radost Pljevljaka, izjednačio je Vukčević.

22. minut – GOOOOOL! Rudar vodi na Trešnjici, pogodio je iz penala Janketić.

20. minut – GOOOOLL! Grbalj je izjednačio pod Goricom. Strijelac je Đorđević.

3.minut – GOOOL! Budućnost je furiozno otvorila meč. Pogodio je Mijić.

30.minut – Nema golova na DG areni, a u ovim trenucima počinju još tri utakmice šeste runde.

5.minut – Velika šansa za Iskru. Camaj je sjajno prošao po lijevom boku, a zatim i asistirao iskusnom Đurišiću koji je tukao preko gola sa sedam metara.

1.minut – Počeo je duel na DG areni.

Najava:

Vodeća Budućnost igra pred svojim navijačima protiv Grblja, Sutjeska će u podgoričkom naselju Zlatica biti gost Koma, dok će u Golubobvcima rivali biti Zeta i Rudar.

Petrovac će biti domaćin OFK Titogradu, dok će se u Donjoj Gorici sastati Podgorica i Iskra.

Duel Podgorice i Iskre počeće u 16, a tri sata kasnije meč u Petrovcu. Ostale utakmice na programu su u 16 sati i 30 minuta.

Budućnost je, nakon petog kola, vodeća na tabeli sa 13 bodova. Iskra i Sutjeska osvojili su po deset, dok po četiri boda manje imaju Podgorica i Zeta.

Toni
Toni

Sutjesci odlično ide od kad ih okadi mitropolit Bojović.

Dragoje
Dragoje

Mozda je Buducnost najbolja , ali ovo sto se danas desilo je stvarno sramota i nema veze sa sportom.

Mix
Mix

15 maj 2019 buducnost grbalj 5 3 a poluvrijeme 1 2… To jest iz 2 u1 i 7 plus.. Dva kluba jedan CG a drugi srpski pa namjestaju.. Dogovor kucu gradi…

Nije bitno
Nije bitno

Kolko mi se cini oba su iz CG.Ne znam mozda sam ja sasav.

Preko Morace

Evo vec pocela kuknjava kako Buducnost namjesta utakmice..Mada je pocela vec poslije 2. kola..Ahahaahah..Toliko namjestamo utakmice da za sve ove godine imamo 3 lige i 2 kupa..I to kup uzimamo svake 6 godine, a ligu svake 4 godine..A svaki zaseok u CG ima prvaka..Zwek..

Pjer
Pjer

Mene interesuje
Zasto je teren pod Goricom onako zapusten

tttt
tttt

budućnost ove godine može sa omladincima da igra ligu. Utakmice se završavaju prije i nego sto počnu….tužno za ligu

Nije bitno
Nije bitno

Tuzno ,jer vas Buducnost konacno delje onako kako uvijek i treba. 😉

hhhh
hhhh

Ovo je bruka sta je uradio Grbalj danas! Ovo je sramno sta rade sa Budućnošću zadnje vrijeme! Nemam riječi, ako će Budućnost ovako da uzme titulu, srećna joj bila, a Grbalj će za ove stvari skoro u regiju, kao što su prošli Berane, Jedinstvo i ekipa, svi su oni šurovali sa Budućnošću dok su bili u ligi.

Bidon
Bidon

Jes. Bas Berane. Isto tako se zna da Buducnosti pomazu Rudar, Zeta, Petrovac a da ne spominjem Kom i Lovcen. A onda i Sutjeska. Sjecam se kad su pustali Buducnost da im da po 4 gola. I trener im je bivsi Buducnosti. Dokle ovo vise.

Uip
Uip

Oce Buducnost da uzme titulu. Bar si jedno pogodio. 🙂 Kme, kme. Sudije, namjesteno, nije fer …

Milan
Milan

Ovog golmana Grblja treba da je sramota kakav je gol primio,mogao je malo bolje ovo iscenirati