Fudbal Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine

Rodrigo šokirao Šveđane, BiH izgubila od Grčke

Svega par minuta dijelilo je Švedsku od velike pobjede nad Španijom u 8. kolu kvalifikacija za EURO 2020, ali domaći su morali da se zadovolje jednim bodom (1:1(.

Rodrigo je u 92. minutu rastužio Šveđane, a obradovao Špance koji su sada nadomak čekiranja karte za kontinentalni šampionat.

Berg je početkom nastavka donio vođstvo selekciji “tri krune”, ali na kraju je sreća bila saveznik “crvene furije”.

Ispostaviće se da ovo nije košmarna noć za Švedsku, jer ostaju na drugoj poziciji nakon remija Rumunije i Norveške.

Porazom od Grčke 2:1, selekcija Bosne i Hercegovine izgubila je gotovo sve šanse za plasman na Euro.

Finska je sada u odličnoj poziciji, pošto ima pet bodova više u odnosu na konkurente za drugo mjesto.

Čelo tabele u grupi J pripada neprikosnovenim Italijanima, koji su večeras deklasirali Lihtenštajn sa 5:0.

Ogromna bitka vodiće se do kraja kvalifikacija u grupi D.

Švajcarska je pobjedom nad Republikom Irskom 2:0 povratila šanse za jedno od prva dva mjesta.

Irci imaju 12 bodova iz sedam mečeva, Danska isto toliko iz šest utakmica, dok su Švajcaraci sakupili 11.