Fudbal Poraz i u drugom prijateljskom meču...

Rusija ubjedljiva protiv sokolića

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugom prijateljskom duelu sa Rusijom.

Po veoma teškim uslovima za igru usljed jakog vjetra, ,,zbornaja“ je iskoristila svoje šanse i došla do konačnih 3:0.

“Ovu utakmicu smo odigrali mnogo slabije nego prethodnu. U prvom poluvremenu smo igrali donekle dobro, imali smo par šansi za gol, dok smo u drugom promijenili dosta igrača i to se odrazilo na igru. Rusi su iskoristili vjetar, dali golove i zasluženo pobijedili. Nama su ove dvije utakmice poslužile da pružimo šansu što većem broju igrača, kako bismo krenuli u selektiranje ekipe za ovu godinu. Neki su šansu iskoristili, neki baš i ne”, rekao je selektor Slobodan Drašković.

,,Sokoli“ su u prvom poluvremenu najbolje šanse stvorili u 41. i 45. minutu. Prvo je Bojan Pavićević sa desetak metara neometan šutirao pravo u golmana, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Nemanja Carević pogodio prečku nakon slobodnog udarca. Uz to, u 9. i 26. minutu solidne situacije u gol nijesu pretvorili Vladimir Perišić i Pavićević.

Rusija je u nastavku zaigrala bolje, a golove su postigli Jegor Vičkov, Aleksej Dorošenko i Danil Meljnikov.

CRNA GORA – RUSIJA 0:3