Sramota u Glazgovu: Navijač Seltika šakom napao Mbapea

Fudbaler Pari Sen Žermena Kilijan Mbape bio je meta navijača Seltika, koji je za vrijeme utakmice u Glazgovu probao da udari najskupljeg tinejdžera u istoriji.

Huligan je dotrčao do mladog Francuza, zamahnuo šakom prema njemu i promašio ga.

Navijač je na teren uletio nekoliko minuta prije kraja poluvremena, a redari su ga na sreću svih ostalih na stadionu brzo uhvatili i predali policiji.

Seltik će gotovo izvjesno morati da se suoči sa kaznom Uefe, a napad na Mbapea osudio je i Brendan Rodžers, menadžer domaće ekipe.

“Ma zvižduci ostalih navijača sve govore. Sramota je, ni na jednom stadionu navijačima nije mjesto na terenu. Mi kao klub ćemo se pozabaviti s ovim huliganom”, izjavio je Rodžers.

Mbape je svoj debi u Ligi šampiona u dresu PSŽ-a obilježio pogotkom, a francuski tim je na kraju trijumfovao sa ubjedljivih 5:0.