Fudbal Kvalifikacije za Ligu Evrope

Sutjeska ispala iz Evrope, Linfild bolji i u revanšu

Fudbaleri Sutjeske završili su učešće na međunarodnoj sceni – Nikšićani su u revanšu 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope izgubili od Linfilda sa 3:2.

Šampion Sjeverne Irske slavio je i u prvom međusobnom susretu u Podgorici (2:1) i zasluženo izborio plej-of rundu.

Sutjeska je loše otvorila duel u Belfastu i već u ranoj fazi meča primila gol – Staford je u 7. minutu matirao Giljena.

Ipak, Sutjeska je uzvratila nedugo zatim preko Božovića, ali taj rezultat bio je na snazi tek tri minuta pošto je Lejveri vratio vođstvo domaćoj ekipi.

U finišu prvog poluvremena Nikšićani su ostali sa desetoricom zbog isključenja Šofranca.

To nije obeshrabrilo Sutjesku koja u 61. minutu dolazi do novog izjednačenja. Božović je, kao i kod prvog gola, iskoristio asistenciju Kojaševića.

Nažalost, puleni Nikole Rakojevića nisu imali snage za potpuni preokret. Konačnih 3:2 postavio je Klark u 76. minutu.

Linfild će u plej-of rundi igrati protiv Karabaga.

Linfild – Sutjeska 3:2 (Staford 7, Lejveri 18, Klark 76 – Božović 15, 61) *prvi meč 2:1

Tok utakmice:

Kraj u Belfastu, Linfild ide dalje.

89.minutu – Promašaj Kojaševića, Sutjeska polako završava nastup na evropskoj sceni.

85.minut – Nikolić je posljednji adut Sutjeske. Zamijenjen je Eraković.

76.minut – GOL! Linfild vodi 3:2, Klark je matirao Giljena. Prethodno je rezervista Kuper uspio da se oslobodi Bulatovića, a onda pravovremeno uposli Klarka.

Sutjeska opet u poziciji da mora da traži dva pogotka za preokret.

73.minut – Sjajni Božović izlazi iz igre, mijenja ga Marković.

72.minut – Kuper je zaprijetio, brani Giljen.

63.minut – Vučić je ušao umjesto Vlaisavljevića.

61.minut – GOOOOOL! Sutjeska stiže do izjednačenja. Isti tandem je napisao scenario kao i kod prvog pogotka. Kojašević asistent, Božović strijelac. Napadač Nikšićana je odlično reagovao glavom sa ivice peterca.

60.minut – Božović je bio u dobroj prilici, ali Ferguson brani njegov udarac. Biće korner za Sutjesku.

53.minut – Dosta sreće za Sutjesku. Lejveri je propustio veliku šansu.

46.minut – Nastavljen je susret. Nema promjena u sastavima.

Poluvrijeme: Linfild vodi sa 2:1, Sutjeska ima zadatak da sa desetoricom okrene rezultat. Biće teško, ali treba vjerovati.

37.minut – Umalo da Milar pogodi direktno iz slobodnjaka, ostaje 2:1 za domaće.

36.minut – Šofranac je isključen, Sutjeska ostaje sa desetoricom. Dva žuta karton za štopera Nikšićana u razmaku od dva minuta.

35.minut – Znatno mirniji period igre, nakon veoma uzbudljivog starta.

18.minut – GOL! Nevjerovatno, Linfild vraća vođstvo. Lejveri je strijelac nakon velike greške Giljena.

15.minut – GOOOL! Evo odgovora Sutjeske. Kojašević je izveo prekid, a Božović zatresao mrežu Linfilda. Neriješeno je Belfastu.

7.minut – GOL! Linfild je poveo golom Staforda na asistenciju Milara. Loš start našeg šampiona.

1.minut – Počeo je susret na Vindzor parku.

Nikšićani su u prvom meču, odigranom u Podgorici, izgubili rezultatom 2:1, pa imaju zadatak da ostvare trijumf sa dva razlike na Vindzor parku.

Obje ekipe su evropsku avanturu počele u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a sada imaju priliku da dođu nadomak grupne faze drugog po kvalitetu kontinentalnog takmičenja.

Ko bude uspješniji večeras, u pleju-of rundi kvalifikacija, namjeriće se na Karabag iz Azerbejdžana.

evo se krstim

ko je trener

Preśednik
Preśednik

Neki ljudi su odlučili da je za Sutjesu bolje da završi sa Evropom. Zašto, koja je logika u takvom scenariju? Možda jer je nezgodno raditi neke stvari u evropi, jer tamo mora dobro da se časti da bi se zažmurilo na jedno oko, a u našu ligu samo treba da požele želju??????

Preko Morace

Kad jedan linfild, tj.konobari iz sj.irske spakuje 5 golova nasem timu u dvomecu, jasno je dje je cg klupski fudbal..Ni rezultat titograda od prosle godine onda ne treba da cudi..Pitanje je samo oce li u skorije vrijeme bit bolje, a tesko sa cjelokupnom situacijom u nasem fudbalu..

Marv
Marv

Realnost CG fudbala, nisu u stanju amatere pobjedit.