Fudbal Prva liga

Sutjeska u foto finišu slomila otpor Iskre

Fudbaleri Sutjeske savladali su Iskru 4:2 u odloženoj utakmici 3. kola crnogorskog šampionata.

Nikšićani su se brzo podigli nakon iznenađujućeg poraza od Podgorice minulog vikenda, te upisali prvi ovosezonski trijumf pred svojim navijačima.

Do večeras neporažena Iskra pružila je jak otpor braniocu titule, bila nadomak remija, ali je na kraju ostala kratkih rukava.

Domaći su poveli golom Bojana Božovića u 16. minutu, da bi Danilovgrađani uzvratili u 32. preko Bogdana Milića.

Sutjeska je početkom nastavka vratila vođstvo zahvaljujući Aleksi Marušiću, da bi onda uslijedio vrlo uzbudljiv finiš.

Iskra je novim pogotkom Milića stigla do 2:2, ali je Božo Marković u prvom minutu sudijske nadoknade ipak obradovao domaće pristalice.

Tu nije bio kraj, pošto je nedugo zatim mrežu Iskre zatresao i Marko Ćetković.

Sutjeska je ovim trijumfom stigla četu Aleksandra Nedovića na poziciji broj dva sa 10 bodova.