Totenhem u nastavku slomio otpor Lidsa

Totenhem

Fudbaleri Totenhema pobijedili su na svom terenu Lids 2:1 u posljednjem meču 12. kola Premijer lige.

Londonski klub je do trijumfa došao preokretom, pošto je Danijel Džejms u finišu poluvremena donio vođstvo ekipi sa Eland rouda.

Antonio Konte, menadžer “pjevaca”, u pauzi je probudio svoje igrače i od starta drugog dijela viđen je neki novi, znatno bolji Totenhem.

Napali su žestoko domaći i takav pristup im se vrlo brzo isplatio. Poslije velike šanse Harija Kejna i prečke Hjeong Min Sona, Pjer-Emil Hejbjerg je poravnao rezultat u 58. minutu na asistenciju Lukasa Mure.

Nastavili su domaći sa opsadom gola Lidsa i vrlo brzo zaprijetili preko Bena Dejvisa. Ono što štoper nije uspio, jeste Serhio Regilon već u 69. minutu.

Erik Dajer je uz odbitak pogodio stativu, lopta se vratila na nogu španskom beku kojem nije bilo teško da je sprovede u mrežu i zabilježi prvi pogodak u dresu londonskog kluba.

Totenhem je sada sedmi na tabeli sa 19 poena, Lids je tek sedamnaesti sa 11.