Fudbal Prijateljska utakmica

Crna Gora bolja od Bjelorusije: Šarkić sačuvao mrežu, prvijenac Hakšabanovića

Fudbaleri Crne Gore pobijedili su Bjelorusiju 2:0 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Podgorici.

Izabranici Faruka Hadžibegića dominirali su u prvom poluvremenu kada su i dali golove, da bi u nastavku kontrolisali rezultat bez istaknute želje da se isti uveća.

Pred rekordno malim brojem gledalaca (zvanično 1371), “sokoli” su odlično otvorili duel protiv selekcije koja će nastupiti u baražu Lige nacija i pokušati da se domogne EP iduće godine.

Nakon što su “preživjeli” prvi minut i opasan pokušaj gostiju preko Lisakoviča, naši su poveli preko Mugoše koji je odlično reagovao poslije centaršuta Boljevića.

Igrao se osmi minut utakmice kada je Crna Gora došla u vođstvo, a nedugo zatim prednost je duplirana. Do prvijenca u dresu sa državnim grbom došao je Hakšabanović.

Mogli su domaći i do ubjedljivije prednosti, ali šanse Vujačića i Mugoše neutralisao je Černik.

U nastavku meča gledali smo pravu uspavanku, bez pravih prilika, pa pobjeda našeg nacionalnog tima nije dolazila u pitanje.

Mladi golman Šarkić je u debitantskom nastupu ostavio dobar utisak, pošto je rutinski zaustavio ukupno dva pokušaja gostujuće reprezentacije.

Crna Gora – Bjelorusija 2:0 (Mugoša 8, Hakšabanović 14)

Tok utakmice:

77.minut – Bulatović mijenja Hakšabanovića.

74.minut – Povrijedio se Hočko, nije se mnogo zadržao na terenu. Njegovu poziciju zauzima Jovović.

72.minut – Aplauz malobrojnih navijača za Mugošu koji izlazi iz igre. U finišu će igrati Bećiraj, a šansu je dobio i Lagator umjesto Kojaševića.

70.minut – Nehajčik gađa iz slobodnjaka, Šarkić siguran.

62.minut – Ulaze Kopitović i Hočko, teren napuštaju Vukčević i Simić.

53.minut – Loša posjeta na stadionu pod Goricom, utakmicu prati tek 1.371 gledalac.

46.minut – Selektor Hadžibegić nije posegao za izmjenama…

Poluvrijeme: Dobra igra i sjajan rezultat “sokola” na polovini meča protiv Bjelorusije. Crna Gora vodi 2:0 pogocima Mugoše i Hakšabanovića, a moglo je da bude i ubjedljivije.

45.minut – Solo prodor Mugoše i odlična šansa za 3:0. Naš napadač se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju, ali Černik je zaustavio njegov udarac. U nastavku akcije šut je oprobao i Janković…

30.minut – Prijete Bjelorusi iz prekida, Dragun je bio zamalo neprecizan nakon udarca glavom.

28.minut – Još jedna dobra prilika za Crnu Goru. Boljević je pronašao Hakšabanovića, koji ovog puta nije najbolje zahvatio loptu.

27.minut – Prva odbrana Šarkića na debiju. Talentovani čuvar mreže je s lakoćom neutralisao pokušaj Jablonskog.

22.minut – Umalo da bude visokih 3:0. Poslije kornera s lijeve strane Vujačić je tukao glavom, ali je Černik bio koncentrisan.

14.minut – GOOOL! Prvijenac Hakšabanovića u dresu sa državnim grbom. As Norčepinga krunisao je lijepu akciju nakon upotrebljive povratne lopte Vešovića.

8.minut – GOOOL! Vodi Crna Gora, strijelac Mugoša. Napadač Inčona glavom je matirao Černika nakon savršenog centaršuta Boljevića.

Mugoša je dao sedam od devet posljednjih golova “sokola”, računajući i prijateljske utakmice.

1.minut – počeo je duel i već poslije 50 sekundi gosti su mogli do gola. Dobru šansu nije iskoristio Lisakovič, a posao mu je otežao Vujačić.

Najava:

Prvi put će dres “sokola” obući golman Matija Šarkić, koji je dobio priliku u konkurenciji Mijatovića i Petkovića.

Ovaj duel biće i posljednji za naš nacionalni tim u 2019. godini.

Ljubitelji fudbala željeće što prije da zaborave ovu godinu, zbog slabih rezultata u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Biće ovo treći prijateljski duel naše i bjeloruske selekcije.

U prethodne dvije “sokoli” imaju trijumf i remi.