Fudbal EURO

Azuri u finalu, Morata tragičar!

Nakon penal drame, Italija je pobijedila Španiju i plasirala se u finale Evropskog prvenstva.

Poslije 120 minuta bilo je 1:1, da bi boljim izvođenjem jedanesteraca “azuri” sa 4:2 otišli u finale, četvrti put u istoriji.

Povela je Manćinijeva ekipa lijepim golom Federika Kjeze pola sata prije kraja, da bi u 80. minutu Alvaro Morata izjednačio.

U penal seriji na startu su neuspješni bili Lokateli i Olmo, a onda su svi pogađali do Morate, koji je imao loptu za 3:3 u tom trenutku.

Međutim, pročitao ga je Donaruma, a potom je Žoržinjo odveo Italiju u veliko finale.

Drugi finalista biće poznat sjutra veče nakon meča Engleska-Danska, koji će početi u 21 sat.

Tok meča

ITALIJA – ŠPANIJA 1:1 (pen 4:2)
Kjeza 60′ – Morata 80′

Penali:

Žoržinjooooo, Italija je u finalu!!

Moratu je pročitao Donaruma, Italija ima meč loptu!

Bernardeski snažno pod prečku, 3:2 za Italijane.

Alkantara elegantno, 2:2.

Bonući rutinski, 2:1 za “azure”.

Moreno uzvraća, 1:1 nakon dvije serije.

Beloti snažno i precizno, 1:0 za Italiju.

Olmo preko gola!

Simon brani udarac Lokatelija sa 11 metara u prvoj seriji.

Penali će odlučiti prvog finalistu prvenstva Evrope!

105′- Španija bolja u prvom produžetku, ali nije bilo promjene rezultata. Još 15 minuta.

98′- Gužva pred golom Italije poslije oštre lopte Olma iz prekida. Pokušali su potom Morata i Buskets, ali nisu pronašli put do mreže Donarume.

91′- Nastavlja se borba za veliko finale, počeo je prvi produžetak.

Kraj, idemo u produžetke!

80′-GOOLLLL! Alvaro Morata! Sjajno dodavanje Olma i rutinska realizacija napadača “furije”.

80′- Berardi sa 18 metara, ali preslabo, laka intervencija Simona.

79′- Sve manje vremena za Španiju. Italija se zasad dobro brani i čeka šansu da iz kontre riješi utakmicu.

68′- Razigrani Kjeza proigrao je Berardija, ali je odbranio njegov šut Simon.

65′- Kakva šansa za Španiju! Ojarzabal je promašio loptu poslije odličnog ubacivanja Kokea.

60′-GOOOOOLL! Efektan pogodak Federika Kjeze, vodi Italija! Brzu akciju kreirali su “azuri”, a as Juventusa prelijepo je plasirao loptu sa 12 metara.

53′- Uzvraćaju Italijani preko Kjeze, ali dobro je postavljen Simon.

52′- Pokušaj Busketsa sa ivice kaznenog prostora, lopta ide preko gola.

46′- Nastavljena je utakmica. Očekujemo otvoreniji fudbal u odnosu na prvih 45 minuta.

Bez golova nakon 45 minuta ne baš sjajnog fudbala na “Vembliju”.

45′- Prva prava akcija Italije. Emerson Palmijeri je na kraju pogodio prečku iskosa sa lijeve strane. Malo je nedostajalo da iznenadi Simona, iako je bio u teškoj poziciji.

32′- Polukontra Španije, ali je slabo šutirao Olmo sa preko 20 metara. Bio je sebičan u ovoj situaciji španski vezista.

25′- Najbolja šansa od početka meča. Šutirao je Olmo sa desetak metara, ali sjajno odbija Donaruma.

13′- Španci imaju više loptu u nogama, ali zasad bez uzbuđenja.

1′- Počela je utakmica na “Vembliju”.

“Azuri” stižu u završnicu nakon velike pobjede nad jednim od favorita Belgijom.

U tom meču potvrdila je ekipa Roberta Manćinija da je spremna za velika djela. Sa druge strane, Španci su se mučili protiv Švajcarske i tek nakon penala obezbijedili plasman dalje.

“Furija” je propustila mnogo šansi u četvrtfinalnom meču, ali je na kraju to nije koštalo eliminacije.

Sjutra će se u istom terminu, takođe u engleskom hramu fudbala za drugo mjesto u finalu boriti Engleska i Danska.

Titograd
Titograd

Forza Italia!!!!!!

marius
marius

Sad bi Kokoskov reka, ovi italijani se raduju, dok Spanci tuguju. Nije im to lijepo . Stvarno , Italijani, kakvo je to radovanje . Srecno u finalu Italija !