Fudbal Telekom Prva liga

Ubjedljiva Sutjeska, kiks Budućnosti

Fudbaleri Sutjeske ubjedljivim trijumfom protiv Grblja potvrdili su dobru formu.

Nikšićani su slavili pred svojim navijačima 5:0 i tako iskoristili novi kiks Budućnosti za plus 3 na tabeli.

Ekipa sa stadiona pod Goricom je osvojila samo bod protiv Iskre, koja je bila domaćin na Trešnjici. Tim iz Danilovgrada poveo je golom Karaklajića, Podgoričani u nastavku preokrenuli pogocima Božovića i Vučića, ali je u finišu Kumburović kaznio promašaje Budućnosti, koja je mogla da riješi utakmicu.

Rudar je bio ubjedljiv protiv Petrovca i slavio 4:0. Meč je sa dva gola i asistencijom obilježio Janketić.

Zanimljivo je u predgrađu Podgorice bilo u duelu Podgorice i Koma. Na kraju u meču preokreta 4:2 za domaći tim, uz dva pogotka Šalete Kordića.

Zeta je u posljednjem meču dana savladala u gostima Titograd 1:0.

Jedini gol postigao je Vukčević dva minuta prije kraja.

TELEKOM PRVA LIGA, 9. KOLO

ISKRA – BUDUĆNOST 2:2
Karaklajić 43, Kumburović 83. – Božović 46, Vučić 70.

PODGORICA – KOM 4:2
Kordić 13, 75, Vujović 60, Golubović 87. – Hot 32, Sentoku 55.

RUDAR – PETROVAC 4:0
Vujačić 3, Janketić 23, 43, Đorđević 73 (a.g).

SUTJESKA – GRBALJ 5:0
Kojašević 35, Janković 40, Nikolić 67′, Ćetković 70′, 90′

OFK TITOGRAD – ZETA 0:1
Vukčević 88′

tok mečeva:

Kraj u Nikšiću.

90′ GOLLL broj 5 u Nikšiću. Opet Ćetković.

70′ GOLL i već je 4:0 u Nikšiću. Ćetković je počeo i završio akciju.

67′ GOLLL, sjajan Nikolića sa 16 metara od stative!

55′ – Poslije deset minuta nastavka nema promjene rezultata, nije bilo ni uzbuđenja.

46′- Kreće drugo poluvrijeme u Nikšiću.

87′-GOOOLL! Milija Golubović je potvrdio pobjedu Podgorice nad Komom, 4:2.

40′-GOOOLL! Još jedna lijepa akcija Sutjeske. Ćetković je uposlio Jankovića, koji je pogodio iz blizine za 2:0.

83′-GOOLLL! Kumburović pogađa, Iskra je izjednačila protiv Budućnosti i kaznila promašaje Podgoričana.

35′-GOOLL! Sutjeska je krunisala inicijativu. Asistencija Ćetkovića i gol Kojaševića.

75′-GOOOLLL! Novi preokret, Kordić sada pogađa za Podgoricu, koja vodi 3:2 protiv Koma.

73′-GOOOL! Autogol Đorđevića, 4:0 za Rudar.

70′-GOOOOLL! Budućnosti je preokrenula. Kontra “plavih”, asistencija Terzića i gol Vučića.

60′-GOOOLL! Izjednačenje u Donjoj Gorici, Vujović iz penala.

55′-GOOOLLL! Sentoku za preokret Koma, 2:1 za Zlatičane na terenu Podgorice.

46′-GOOOLL! Iz prve akcije u nastavku Budućnost je izjednačila. Strijelac je Draško Božović.

46′- Nastavljene su tri utakmice devetog kola, a počeo je i duel kraj Bistrice između Sutjeske i Grblja.

Poluvrijeme. Rudar predvođen Janketićem ima velikih 3:0 protiv Petrovca, Iskra vodi 1:0 u meču sa ekipom Budućnosti, Podgorica i Kom dali po gol u uvodnih 45 minuta.

44′-GOOOLL! Tijago je izborio penal, koji je u gol pretvorio Janketić. Velikih 3:0 za Rudar.

43′- GOOOLL! Šok za Budućnost. Ubacivanje sa lijevog krila i gol Nikole Karaklajića.

32′-GOOOLL! Mirza Hot daje gol za Kom, 1:1 u Lješkopolju.

23′-GOOOLL! Nakon asistencije Janketić se upisuje u strijelce. 2:0 za Rudar.

13′-GOOOOLL! Centaršut Šćekića, lopta je stigla do Bulatovića, koji je asistirao Šaleti Kordiću za vođstvo Podgorice protiv Koma.

3′-GOOLL! Asistencija Janketića i gol Vujačića. Rudar rano stiže do prednosti u meču sa Petrovcem.

1′-Počele su tri utakmice devete runde domaćeg fudbalskog prvenstva.

Poslije trijumfa u derbiju pod Goricom, nakon koje je preuzela prvo mjesto na tabeli, Sutjeska dočekuje Grbalj.

Budućnost će seriju od dva neuspjeha pokušati da prekine protiv Iskre, koja je domaćin na Trešnjici.

Podgorica i Kom igraće na “DG Areni”, Rudar i Petrovac pod Golubinjom, Titograd i Zeta na Starom aerodromu