Sutjeska slavila u derbiju, Zeta osigurala Evropu, majstorije Kordića i Rackovića

Trijumfom protiv Budućnosti na stadionu pod Goricom, fudbaleri Sutjeske zaključili su uspješnu kampanju u crnogorskom šampionatu u kojem su odbranili titulu.

Nikšićani su rezultatom 2:0 savladali tim Branka Brnovića – za početno vođstvo postarao se Milutin Osmajić u 38. minutu, dok je konačan ishod postavio Luka Merdović u sudijskoj nadoknadi.

Četa Nikole Rakojevića je sezonu okončala sa devet bodova prednosti u odnosu na Podgoričane.

Najbolji strijelac Prve lige, Nikola Krstović, odveo je Zetu u Evropu – budući napadač Crvene zvezde postigao je dva pogotka u velikom preokretu Zete na utakmici protiv Lovćena.

Imali su Cetinjani visokih 2:0 na Trešnjici, nakon čega su se “vukovi” razgoropadili i na krilima pomenutog Krstovića, te Armina Bošnjaka došli do cijelog plijena i osiguranja treće pozicije, samim tim i plasmana u Ligu Evrope.

Iskra je deklasirala Rudar sa 5:1 uz het-trik Darka Nikača. Ipak, najbolji potez meča u Danilovgradu djelo je Ivana Rackovića, igrača Rudara, koji je petom matirao Srđana Blažića.

Fenomenalan pogodak postigao je i Vladan Kordić. Špic Grblja je makazicama zatresao mrežu Mornara, a duel u Radanovićima “trikolori” su dobili sa ubjedljivih 4:0.

Titograd i Petrovac su remizirali 1:1. Gosti su poveli preko Borisa Kopitovića, a bod “romantičarima” donio je Zoran Petrović.

Prva liga, 36. kolo:

Budućnost – Sutjeska 0:2 (Osmajić 38, Merdović 93)
Grbalj – Mornar 4:0 (Đukanović 45, Perović 62, Kordić 68, 75)
Iskra – Rudar 5:1 (Nikač 16, 20, 65, Burzanović 27, Lakić 30 – Racković 89)
Titograd – Petrovac 1:1 (Petrović 78 – Kopitović 73)
Zeta – Lovćen 3:2 (Krstović 54, 56, Bošnjak 83 – Igumanović 38, Marković 50)

Tok mečeva:

90+2.minut – GOOOL! Sutjeska ovjerava trijumf pod Goricom, pogodak Merdovića.

89.minut – GOOOL! Rudar dolazi do počasnog pogotka. Odličan potez Rackovića, petom je sproveo loptu u mrežu.

86.minut – Stativu pogađa Pavićević, malo je nedostajalo i da Titograd napravi preokret.

83.minut – GOOOL! Preokret na Trešnjici. Bošnjak za vođstvo Zete 3:2 – “vukovi” su na korak do osiguranja trećeg mjesta.

78.minut – GOOOL! Poravnava Titograd preko rezerviste Petrovića.

75.minut – GOOOL! Grbalj vodi 4:0, ponovo Kordić.

73.minut – GOOOL! Petrovac je poveo protiv Titograda pogotkom Kopitovića.

68.minut – GOOOL! Majstorija Kordića. Napadač Grblja je makazicama sa desetak metara postigao efektan pogodak.

65.minut – GOOOL! Petarda Iskre, het-trik Nikača.

62.minut – GOOOL! Rezervista Perović pogađa za prednost Grblja od 2:0.

56.minut – GOOOL! Krstović još jednom, kakav povratak Golubovčana. Na Trešnjici je sada 2:2.

54.minut – GOOOL! Stiže reakcija Zete, Krstović je smanjio vođstvo Cetinjana.

50.minut – GOOOL! Lovćen dolazi do visokih 2:0 na Trešnjici. Marković je matirao Namaška.

Poluvrijeme: Sedam pogodaka za 45 minuta, većina u Danilovgradu gdje se Iskra poigrava sa Rudarom. Minimalnu zalihu imaju Sutjeska, Lovćen i Grbalj. Mreže miruju samo na Starom aerodromu.

45.minut – GOOOL! Vodi i Grbalj, potpisao se Đukanović.

38.minut – GOOOL! Mijenja se rezultat u velikom derbiju, Sutjeska je povela pod Goricom, strijelac Osmajić.

38.minut – GOOOL! Vodi Lovćen na Trešnjici. Direktno iz slobodnjaka je pogodio Igumanović, nekadašnji igrač “vukova”.

30.minut – GOOOL! Ponovo u Danilovgradu, novi pogodak domaćih. Sada je Lakić matirao golmana Rudara Popovića.

27.minut – GOOOL! Rapsodija Iskre. Burzanović je povećao prednost na 3:0.

22.minut – Veliku šansu propušta Budućnost preko Raičevića.

20.minut – GOOOL! Ponovo Nikač, sada sa bijele tačke. Blic-krig Iskre.

16.minut – GOOOL! Prva se raduje ekipa Iskre. Nikač je pogodio protiv Pljevljaka.

15.minut – I dalje mreže miruju na svim susretima.

1.minut – Počele su utakmice.

Najava:

Pred 36. kolo postoji samo jedna nepoznanica – ko će sa pozicije broj tri izboriti plasman u Ligu Evrope.

Zeta ima dva boda više od Titograda i barem na papiru lakšeg rivala – Golubovčani dočekuju nemotivisani Lovćen koga uskoro čeka finale Kupa i baraž za opstanak, dok “romantičari” igraju protiv nezgodnog Petrovca.

Derbi se igra na stadionu pod Goricom, ali duel Budućnosti i Sutjeske ne nosi rezultatsku draž. Nikšićani su osigurali titulu prethodnog vikenda trijumfom nad Grbljem.

Ekipa iz Radanovića danas dočekuje Mornar, dok se u Danilovgradu sastaju Iskra i Rudar.

Dejan sudbina

Stavio sam sliku.

Veselin
Veselin

Problem Sutjeske je ova uprava koja zivi od rezultata prvog tima i i uspjeh prisvaja za sebe.Drugi problem su o e face sto sjede pored Peca a nemaju pojma.Koliko znaju vidjeli smo ih dok je Peco bio u bolnici.Od 6 bodova uzeli samo 1 i Peco je mora sa operacionog stola na klupu.I umjesto da se stide i da im… Više »

Blazo L
Blazo L

Nista na zdravoj osnovi ne postoji u CG, sve neka namjestanja, u prvoj ligi namjestanje, a tek u drugoj, berane svaku utakmicu steluje, a tek ljeskopolje, katastrofa…. zalosno

Sasa 1
Sasa 1

Veliki preokret zete? Namjesteno sklanjali se da ovaj da dva gola. Jedini igrac koji vrijedi u zeti je vujacic i golman je bio dobar citavu sezonu