Fudbal Prva liga

Budućnost ubjedljiva, sjajna Iskra srušila Zetu

Fudbaleri Budućnosti savladali su Petrovac 3:0 u utakmici 13. kola crnogorskog šampionata.

Podgoričani su opravdali ulogu protiv fenjeraša i osigurali ostanak na liderskoj poziciji.

Trijumf “plavima” donijeli su Boljević, Grbić i Mijić.

Odlična Iskra nastavlja sa odličnim partijama i rezultatima. Danilovgrađani su na DG areni savladali Zetu 3:1 i osamili se na drugom mjestu, sa dva boda manje od Budućnosti.

Golubovčani su poveli preko Vukčevića, ali su nominalni domaćini preokrenuli pogocima Jovanovića, Boričića i Šahmana.

Susret Grblja i Koma završio je 1:1. Strijelac za domaće bio je Đorđević, što je njegov sedmi ovosezonski gol, dok je za Kom pogodio Sentoku.

Od 17 sati sastaju se Titograd i Podgorica, dok će sjutra igrati Sutjeska i Rudar.

CFL, 13. kolo:

Budućnost – Petrovac 3:0 (Boljević 11, Grbić 28, Mijić 90+1)
Grbalj – Kom 1:1 (Đorđević 73 – Sentoku 13)
Iskra – Zeta 3:1 (Jovanović 31, Boričić 56, Šahman 90+3 – Vukčević 23)
17.00 OFK Titograd – Podgorica

nedjelja
Sutjeska – Rudar

Tok utakmica:

90+3.minut – GOOOL! Šahman za 3:1, sjajna Iskra osigurava trijumf na DG areni.

56.minut – GOOOL! Preokret na DG areni. Boričić za vođstvo Iskre 2:1.

Poluvrijeme na DG areni, Iskra – Zeta 1:1.

Gotovo je duel i u Radanovićima, Grbalj i Kom podijelili su bodove, a u samom finišu došlo je do povrede napadača domaćih Vladana Kordića.

Završen je meč na stadionu pod Goricom, Budućnost sigurno ostaje lider i nakon 13. runde CFL.

90+1.minut – GOOOL! Miloš Mijić stavlja tačku na pobjedu Budućnosti. “Plavi” par minuta prije kraja meča stižu do vođstva od 3:0.

31.minut – GOOOL! Poravnanje i na DG areni. Miroje Jovanović je zatresao mrežu Golubovčana.

73.minut – GOOOL! Izjednačio je Grbalj. Strijelac Boban Đorđević, ubojiti napadač, koji je ušao sa klupe na ovoj utakmici.

23.minut – GOOOL! Zeta vodi na DG areni protiv Iskre. Upisao se Ivan Vukčević.

46.minut – Nastavljeni su mečevi u Podgorici i u Donjoj Sutvari, dok je na DG areni označen početak susreta između Iskre i zete.

Poluvrijeme: Lider hita ka devetoj pobjedi ove sezone, a 45 minuta dijeli i Kom od slavlja u Radanovićima.

28.minut – GOOOL! Budućnost je duplirala prednost. Petar Grbić je sa par metara ugurao loptu u mrežu rivala.

13.minut – GOOOL! Promjena rezultata i u Radanovićima. Poveo je Kom, a strijelac je japanski internacionalac Sentoku.

11.minut – GOOOL! Budućnost je povela protiv Petrovca. Nakon kornera Draška Božovića, defanzivac Dejan Boljević je matirao Mugošu.

1.minut – Počela su dueli na stadionu pod Goricom i u Donjoj Sutvari.