Fudbal Liga šampiona, osmina finala

Porto eliminisao Juventus, Borusija slavi Halanda

Fudbaleri Porta i Borusije plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

“Zmajevi” su nakon produžetaka senzacionalno izbacili Juventus, dok je ekipa iz Dortmunda na krilima sjajnog Halanda eliminisala Sevilju.

Porto je nakon pobjede u prvoj utakmici (2:1) odigrao vrlo hrabro u Torinu, a poraz od 3:2 sigurno je jedan od “najljepših” u klupskoj istoriji.

Gosti su poveli golom Oliveire iz penala u 17. minutu, da bi u nastavku Juve okrenuo rezultat zahvaljujući Kjezi.

Porto je između dva primljenja gola ostao bez isključenog Taremija, pa je bilo jasno da mu predstoji grčevita odbrana.

Uspjeli su Portugalci da odvedu meč u produžetke, a onda spektakularnim pogotkom Oliveire u 115. minutu praktično osiguraju prolaz.

Rabio je ubrzo pogodio za 3:2, ali Juve nije imao previše vremena da postigne četvrti gol i tako prođe dalje.

Borusija Dortmund i Sevilja su u revanšu remizirali 2:2, ali duel na Vestfalenu nije bio toliko dramatičan kao onaj u Torinu.

Za to se pobrinuo Haland koji je sa dva gola donio ubjedljivu prednost “milionerima”, a Sevilja je do kraja izbjegla poraz preko En Nesirija.

Bundesligaš je prošao u četvrtfinale zbog pobjede od 3:2 u Sevilji.

Juventus – Porto 3:2  (1:2 prvi meč)
Kjeza 49, 63, Rabio 117 – Oliveira p. 17, 115
Borusija Dortmund – Sevilja 2:2  (3:2 prvi meč)
Haland 35, p. 54 – En Nesiri p. 68, 90+6

TOK MEČEVA:

Kraj u Torinu, Porto je izdržao i prošao u četvrtfinale.

117.minut – GOOOL! Nije gotovo, Rabio pogađa za 3:2. Ovaj rezultat i dalje ne odgovara Juventusu, neophodan mu je još jedan pogodak.

115.minut – GOOOOL! Kakav projektil Serđa Oliveire, direktno iz slobodnjaka, ispod živog zida, ni Šćešni ne uspijeva da interveniše. Porto pred plasmanom u četvrtfinale.

105.minut – završen je prvi produžetak. Juventus vrlo slab, kao što je bio i u prvom poluvremenu. Porto može da bude zadovoljniji.

Kraj u Torinu, gledaćemo produžetke, dva puta po 15 minuta.

Završen je meč na Vestfalenu, na kraju 2:2 – ukupnim rezultatom 5:4 Borusija ide među osam najboljih.

90+6.minut – GOOOL! En Nesiri poravnava u Dortmundu na 2:2, ali teško da će Sevilja imati vremena da meč odvede u produžetke.

90+3.minut – Prečka Kvadrada, koliko samo sreće za Porto.

85.minut – Umalo da Marega šokira Juve. Napadač Porta je dobro šutirao iz teške pozicije, ali je zatresao spoljni dio mreže.

82.minut – Marćesin čuva Porto. Odlična prilika za Kjezu, ali napadač Juvea ne koristi šansu za het-trik.

68.minut – GOOOL! Vraća se Sevilja, En Nesiri siguran sa “kreča”. Sevilji trebaju još dva pogotka kako bi izjednačila ukupni rezultat.

63.minut – GOOOL! Preokret u Torinu, Kjeza glavom za 2:1. Lijep centaršut raspoloženog Kvadrada i rutinska egzekucija Kjeze. Podsjetimo, Juve ima igrača više…

57.minut – Umalo Kjeza da se proslavi, velika šansa za ofanzivca Juvea, ali Pepe uz pomoć stative spasava Porto.

54.minut – Porto ostaje sa igračem manje, Taremi je zaradio dva brza žuta kartona.

54.minut – GOOOL! Dortmund je duplirao vođstvo, Haland je iskoristio penal.

Pogotku Norvežanina prethodilo je nekoliko stvari. Haland je najprije dao spektakularan gol iz igre, ali je poništen zbog faula.

Sudija je potom pokazao na bijelu tačku zbog ranijeg prekršaja Kundea nad Halandom, nakon čega je Bunu odbranio šut sjajnog napadača.

Ipak, golman Sevilje prije intervencije nije bio na gol liniji, pa je penal ponovoljen. Iz drugog pokušaja Haland nije promašio.

50.minut – GOOOOL! Juve je izjednačio, potpuno se otvara ovaj dvomeč. Kjeza je strijelac, sjajno je pogodio iskosa s lijeve strane.

46.minut – Nastavljeni su mečevi.

Poluvrijeme – Borusija Dortmund i Porto u odličnoj situaciji, pred drugih 45 minuta. Oba tima imaju minimalnu prednost u revanšima, nakon što su dobili prve utakmice protiv Sevilje odnosno Juvea.

35.minut – GOOOL! Evo promjene rezultata i u Njemačkoj, “milioneri” vode – Haland je našao put do mreže Sevilje nakon sjajne asistencije Rojsa. To je njegov deveti pogodak u LŠ na šest utakmica ove sezone.

30.minut – U Dortmundu neobično mirno. Sevilja ima veći posjed lopte, ali bez konkretne prilike pred golom Borusije.

27. minut – Još jedan zicer za Moratu i još jedna sjajna odbrana Marćezina.

19.minut – GOOOL! Porto vodi u Torinu, Oliveira je prevario golmana Juventusa.

17.minut – Penal za Porto, Demiral je bio neoprezan i srušio Taremija, Kujpers je pokazao na bijelu tačku.

15.minut – U Dortmundu je za sada znatno mirnije nego u Apeninskom poluostrvu.

6.minut – Sjajna prilika za Porto. Bonući je najprije izblokirao udarac Taremija, a onda je u nastavku akcije igrač Porta uzdrmao prečku nakon udarca glavom.

3. minut – Prvi pokušaj Sevilje, Okampos se našao u sjajnoj prilici, odlično šutirao, ali je Hic odbranio taj udarac.

3.minut – Dobra šansa za Juventus, Morata je gađao glavom iz dobre pozicije, ali sjajno brani Marćezin.

1.minut – Počele se utakmice u Torinu i Dortmundu.

SASTAVI:

Juventus: Šćešnji – Kvadrado, Bonući, Demiral, Aleks Sandro – Artur, Rabio, Kjeza, Remzi – Morata, Ronaldo.
Porto: Markezin – Zaidu, Pepe, Mbemba, Manafa – Otavio, Uribe, Oliveira, Korona – Taremi, Marega.

Borusija Dortmund: Hic – Morei, Džan, Humels, Šulc – Dahud, Dilejni, Belingem – Azar, Rojs, Haland.
Sevilja: Bono – Akunja, Karlos, Kunde, Navas – Fernando, Rodriges, Džordan – Sus, Okampos, En-Nesiri.

NAJAVA:

“Stara dama” se nije proslavila u prvoj utakmici u Portugalu, bila je na pragu ubjedljivog, ali je ipak izvukla minimalan poraz (2:1).

Saznanje da Juve u revanšu “igra” i pobjeda od 1:0, onda je jasno da italijanski prvak ima izgledne šanse za četvrtfinale.

Borusija je odigrala izvanredno na Sančes Pichuanu, ali ni pobjeda od 3:2 nije garant laganog prolaska među osam najboljih.

Pozitivna vijest za “milionere” je da je sjajni napadač Erling Haland spreman za utakmicu.