Katalonci su pobijedili Napoli u revanšu 3:1, dok je prvi duel završen 1:1.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Barselona je došla do prednosti od 3:0 i završila posao.

Pogađali su Lengle, Mesi  nakon sjajnog prodora i Suarez iz jedanaesterca.

Insinje je iz jedanaesterca vratio nadu Napoliju, ali nije mogao više od toga tim Đenara Gatuza.

Bajern je sa ukupnih 7:1 izbacio Čelsi.

Bavarci su i u revanšu srušili ,,plavce” 4:0.

Levandovski je odigrao majstoriski meč.

Poljski napadač je sa dva gola i dvije asistencije predvodio svoj tim do pobjede.

Golove su postizali još Perišić i Toliso, dok je Ejbraham pogodio za Čelsi.

Tako ćemo u četvrtfinalu gledati superklasik – Barselona protiv Bajerna.

Taj susret igra se 14. avgusta u Lisabonu.

Tok utakmica:

Gotovo. Barselona pobijedila Napoli 3:1 i prošla u četvrtfinale, kao i Bajern, koji je bio bolji od Čelsija 4:1.

84. minut – Robert Levandovski nastavlja da teroriše mrežu Čelsija. Poljski napadač je postigao drugi gol na meču, uz dvije asistencije. Nevjerovatna forma.

77. minut – Prvi gol u drugom poluvremenu djelo je Kristijana Tolisoa iz Bajerna – 3:1 u Minhenu. Francuz je pogodio samo pet minuta nakon što je ušao u igru, nakon nove asistencije Levandovskog.

55. minut – Mirnije se igra u drugom poluvremenu, nakon vatrometa u prvom i za sada nema promjena.

Poluvremena na Nou Kampu i Alijans Areni i kiša golova. Barslona ima sve u svojim rukama i prednost 3:1 protiv Napolija, dok Bajern i u revanšu vodi 2:1 protiv Čelsija.

50. minut – Festival golova na Nou Kampu. Nakon trećeg gola Barselone, jedanaesterac i za Napoli, siguran je bio Insinje i vratio nadu Gatuzovim momcima u čudo.

45. minut – Ponovo nakon nepun minut golovi i u Minhenu i Barseloni. Tim Kikea Setijena je gotovo izvjesno prošao u četvrtfinale. Suarez iz jedanaesterca postiže treći gol. Dugo je Čakir gledao situaciju na snimku, da li je Kulibali sa namjerom umjesto lopte šutno Mesija i odlučio se da pokaže na bijelu tačku. Urugvajac neumoljiv za ogromnu prednost.

44. minut – Ejbraham smanjuje u Minhenu, 2:1 je sada za Bajern.

40. minut – I Barselona i Bajern kontrolišu situacijeu  svojim utakmicama. U duelu Bajerna i Čelsija i prije revanša nije bilo nikakve dileme, dok Barselona ne dozvoljava Napoliju ni da zaprijeti nakon početne šanse Mertensa.

31.minut – Novi gol i nova magija Mesija. Rakitić je centrirao a argentinski majstor u petercu mirno primio loptu na grudi i pogodio za 3:0. Ipak, gol je poništen, nakon što je utvrđeno nakon snimka da je igrao rukom.

29.minut – Čelsi lijepim golom Hadsona smanjio protiv Bajerna, ali je gol zatim poništen zbog ofsajda Ejbrahama.

23.minut – Gotovo u istoj sekundi novi golovi u Kataloniji i Minhenu! Lionel Mesi je krunisao majstorski solo prodor za 2:0 i veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale, dok je Perišić duplirao prednost Bajerna protiv Čelsija.

10.minut – Nakon Bajerna, povela i Barsa. Lengle je glavom pogodio mrežu gostiju nakon dobrog centaršuta Rakitića i trasirao put svom timu ka osmini finala.

9.minut- Robert Levandovski za 1:0 u Minhenu! Kabaljero je skrivio jedanaesterac, a poljski napadač je bio neumoljiv, za prvi gol u večerašnjim utakmicama. Ozbiljna je mašina Levandovski. Njegov 12. gol u posljednjih sedam utakmica.

3.minut – Hrabar početak Napolija i šansa Mertensa, ali je Belgijanac iz dobre šanse pogodio stativu.

1.minut- Počeli su mečevi u Barseloni i Minhenu.

Najava:

Posljednji učesnici četvrtfinala Lige šampiona biće poznati nakon večerašnjih revanša osmine finala.

Barselona dočekuje Napoli na Nou Kampu, nakon što je prvi meč završen 1:1.

Veliki pritisak je na Barseloni, kojoj je Liga šampiona praktično spas sezone.

Uz to, u slučaju eventualnog neuspjeha bez posla bi ostao trener Kike Setijen.

Revanš u Minhenu trebalo bi da bude formalnost, pošto je Bajern pobijedio Čelsi 3:0 u prvom meču.

Mečeve u tekstualnom prenosu možete pratiti na CDM-u.