Fudbal CFL, 16. kolo

Budućnost jesenji šampion, Podgorica u velikom stilu srušila Dečić

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Iskru 2:0 i obezbijedili jesenju titulu, a nema više neporaženih timova u 1.CFL poslije 16. kola.

“Plavi” su do trijumfa u Danilovgradu došli pogocima mladog Anta Babića i iskusnog Draška Božovića.

Podgorica je sa 3:0 pobijedila u derbiju Dečić i nanijela prvi poraz Tuzanima.

Jovanović je najavio iznenađenje u Tuzima, koje su u nastavku potvrdili Kordić i Sekulić.

Sutjeska je u gostima razbila Rudar 4:0. Već nakon 45 minuta sve je bilo odlučeno jer su Nikšićani vodili 3:0.

Istakao se dvostruki strijelac Milutin Osmajić.

Pobjede su ostvarili i Zeta protiv Titograd 1:0, te Jezero protiv Petrovca 2:0.

PRVA LIGA, 16. KOLO

RUDAR – SUTJESKA 0:4 (Osmajić 17, 28, Marković 25, Janjić 48)
JEZERO – PETROVAC 2:0 (Osmajlić 25, Mujeci 86)
ISKRA – BUDUĆNOST 0:2 (Babić 43, Božović 84)
ZETA – OFK TITOGRAD 1:0 (Simović 78)
DEČIĆ – PODGORICA 0:3 (Jovanović 14, Kordić 69, Sekulić 89)

TOK UTAKMICA

90′ Kraj u Tuzima. Prvi poraz Dečića u sezoni!

89′ Sekulić postiže treći gol, Podgorica vodi 3:0!

69′ Gol broj 2 za Podgoricu! Vode u derbiju u Tuzima 2:0. Šaleta Kordić se vraća u golgetersku formu!

90′ Gotov je duel u Golubovcima. Pobjeda domaćina.

78′ Janko Simović za prednost Zete protiv Titograda. Stameni štoper se našao na pravom mjestu nakon što se lopta odbila od leđa odbrambenog igrača Titograda  i sa nekoliko metara zakucao je loptu u gol.

15′ Vodi Podgorica protiv Dečića u Tuzima! Anđelko Jovanović je sa nekoliko metara ubacio loptu u praznu mrežu, nakon prodora Sentokua i odbrane golmana Zete.

Kraj u Danilovgradu i pobjeda Budućnosti,

1′ Počeo je i duel u Tuzima.

84′ Drugi gol Budućnosti u Danilovgradu. Sada je pobjeda blizu. Draško Božović strijelac drugog gola.

32′ igre u Golubovcima i dalje je 0:0.

Završen meč i u Beranama, Jezero bolje od Petrovca 2:0.

Kraj u Pljevljima, laka pobjeda Sutjeske 4:0.

86.minut – GOOOL! Jezero stiže do 2:0, Mujeci se upisao. Plavljani po svemu sueći dolaze do cijelog plijena.

44.minut – GOOOL! Babić za vođstvo Budućnosti u Danilovgradu, smušena reakcija odbrane Iskre i to je iskoristio defanzivac gostiju.

48.minut – GOOOL! Sutjeska ovjerava trijumf u Pljevljima. Janjić je matirao Helića za 4:0.

1.minut – Počeo je susret Iskre i Budućnosti u Danilovgradu.

Poluvrijeme: Sutjeska dominira u Pljevljima i na dobrom je putu da uknjiži laganu pobjedu. Jezero ima minimalnu prednost u susretu sa Petrovcem.

28.minut – GOOOL! Nakon sjajne lopte sa sredine terena Ćetkovića, Osmajić je izbjegao ofsajd zamku, zatim golmana Helića i pogodio iz teškog ugla za sigurnih 0:3 Sutjeske u Pljevljima.

25. minut – GOOOL! Poslije ubacivanja Ćetkovića i odbrane Helića nakon pokušaja Vukovića, Božo Marković akrobatskim udarcem šalje loptu u mrežu za 0:2.

25.minut – GOOOL! Jezero vodi u Beranama. Strijelac je Božo Osmajlić.

16.minut – GOOOL! Nakon centaršuta Grivića i greške golmana Helića, Milutin Osmajić sa pet metara pogađa gol Rudara za 0:1 u Pljevljima.

1.minut – Počeli su mečevi u Pljevljima i Beranama.

NAJAVA:

Od 13 sati igraće se utakmice Rudar – Sutjeska i Jezero – Petrovac, dok će 60 minuta kasnije početi derbi kola u kojem će Iskra dočekati lidera sa stadiona pod Goricom, ekipu Budućnosti.

Za 15 sati zakazan je duel Zete i OFK Titograda, a program će od 15.45 zaključtii Dečić i Podgorica.

Budućnost uz utakmicu manje ima 34 boda, sedam više od Dečića, dok Podgorica, Sutjeska i Zeta zaostaju čak 14 bodova za liderom.

U donjem dijelu tabele su OFK Titograd sa 16, Rudar sa 13 i Petrovac, koji je osvojio 11 bodova i ima susret manje.