Fudbal CFL

Budućnost ubjedljiva u Pljevljima, Iskra hita ka Evropi

Fudbaleri Budućnosti u velikom stilu vratili su se na pobjednički kolosjek.

Podgoričani su brzo zaboravili poraz od Iskre i dominantno došli do cijelog plijena na gostovanju Rudaru u okviru 28. kola Telekom Prve lige.

Izabranici Mladena Milinkovića slavili su sa 4:0 i zadržali 15 bodova viška u odnosu na Sutjesku.

Moraitis je potpisao dva gola, a u strijelce su se upisali i Stoiljković i Ivanović.

Utakmica u Pljevljima kasnila je skoro sat, pošto se na tribinama stadiona pod Golubinjom okupilo značajno više navijača od propisanog broja (200).

Sutjeska je sa 3:1 pobijedila OFK Titograd, a treće mjesto učvrstila je Iskra trijumfom nad Grbljem 2:1.

Rezultatom 1:1 završeni su mečevi između Zete i Koma, odnosno Podgorice i Petrovca.

Budućnost na čelu tabele ima 66 bodova, Sutjeska je osvojila 51, a Iskra 47. Slijede Zeta sa 39, Podgorica sa 36 i Rudar sa 34 boda.

Sedmoplasirani Petrovac je sakupio 32, Titograd i Kom po 26, dok je fenjeraš Grbalj sve dalje od zone baraža sa 19 bodova.

UŽIVO:

68′-GOOOOL! Budućnost je nemilosrdna prema Rudaru, Moraitis za 4:0.

Krenulo je drugo poluvrijeme u Pljevljima.

Kraj na Trešnjici, Zeta – Kom 1:1, a identičnim ishodom završen je i duel između Podgorice i Petrovca.

Poluvrijeme pod Golubinjom, izabranici Mladena Milinkovića imaju ubjedljivu prednost i utisak je da neće imati problema da ostvare trijumf.

44′-GOOOOL! Budućnost dominira u Pljevljima, Ivanović povećava vođstvo lidera na 3:0.

68′-GOOOOL! Izjednačenje u Lješkopolju. Kalezić je obradovao Petrovčane.

28′-GOOOOL! Lider vodi 2:0 na stadionu pod Golubinjom. Moraitis je matirao Helića poslije majstorske asistencije Raičkovića.

55′-GOOOL! Vraća se Grbalj, smanjuju prednost Iskre – strijelac Kordić.

51′-GOOOOL! Iskra stiže do 2:0. Odlična polukontra Danilovgrađana koju je krunisao Camaj.

51′-Crveni karton za golmana Zete Zorana Akovića. Igrao je rukom van kaznenog prostora.

17′-GOOOOL! Budućnost je načela Rudar, upisao se Stoiljković. Veliki posao u ovoj akciji napravio je i mladi Terzić.

50′-GOOOOL! Vujnović za vođstvo Podgorice protiv Petrovca. To je šesti ovosezonski pogodak za bivšeg igrača Viljareala.

20.53 – Sa skoro sat vremena kašnjenja, počeo je susret u Pljevljima.

Poluvrijeme: Iskra – Grbalj 1:0, Zeta – Kom 1:1, Podgorica – Petrovac 0:0.

31′-GOOOOL! Izjednačenje na Trešnjici. Mrežu Koma zatresao je Kođo.

30′-I dalje nije označen početak meča u Pljevljima, dobar dio navijača ne napušta tribine i postoji mogućnost da se utakmica ne odigra.

Sudija Radovnović je poslao igrače u svlačionicu…

27′-GOOOOL! Iskra je u prednosti protiv Grblja. Autogol Kartala.

26′-GOOOOL! Kom vodi protiv Zete, strijelac Zvrko nakon odlične asistencije Hota.

20.00 – Počela su tri susreta, a na stadionu pod Golubinjom kasni početak zbog većeg prisustva gledalaca od predviđenog maksimuma (200).

Zbog propusta organizatora, odluka delegata je da se isprazne tribine. U Pljevljima je stigla i grupa navijača Budućnosti.

Kraj u Nikšiću, Sutjeska je savladala OFK Titograd sa 3:1.

76′-GOOOOL! Sutjeska pred pobjedom. Nakon prekida Ćetkovića, Grivić je glavom matirao Grivića.

60′-GOOOOL! Marković precizan sa bijele tačke, Nikšićani ponovo vode.

59′-Penal za Sutjesku, Kojašević je tukao sa distance, a lopta je na putu ka golu pogodila u ruku Alića.

Poslije 45 minuta, Sutjeska – OFK Titograd 1:1. Domaći su poveli ranim golom Osmajića, ali je Nedić zatresao sopstvenu mrežu i vratio ravnotežu.

28′-GOOLL! Titograd je izjednačio u Nikšiću. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Nedić je nespretno loptu zakucao u svoju mrežu.

8′- GOOOLL! Prva akcija i gol Sutjeske. Prodor Grivića i pogodak Osmajića.

1′-Počela je utakmica u Nikšiću.

TELEKOM PRVA LIGA, 28. KOLO

SUTJESKA – OFK TITOGRAD 3:1 (Osmajić 8, Marković p. 60, Grivić 76 – Nedić ag. 28)

RUDAR – BUDUĆNOST  0:4 (Stoiljković 17, Moraitis 28, 68, Ivanović 44)

ZETA – KOM 1:1 (Kođo 31 – Zvrko 26)

PODGORICA – PETROVAC 1:1 (Vujnović 50 – Kalezić 68)

ISKRA – GRBALJ 2:1 (Kartal ag. 27, Camaj 51 – Kordić 55)

Tabela: Budućnost 63, Sutjeska 51, Iskra 44, Zeta 38, Podgorica 35, Rudar 34, Petrovac 31, OFK Titograd 26, Kom 25, Grbalj 19.

Budućnost će nakon ubjedljivog poraza od Iskre gostovati Rudaru, ali bez pritiska, s obzirom da ima 15 bodov više od Sutjeske.

Nikšićani će formu pred završnicu Kupa pokušati da nastave da podižu protiv OFK Titograda, koji se neočekivano bori za opstanak.

Podgorica će dočekati razigrani Petrovac u posljednje vrijeme, dok će Iskra hod ka Evropi nastaviti protiv Grblja na svom terenu.

Zeta i Kom igraće u Golubovcima.

Poganaculetnjak

Ja idem da se javim u moncu.

Miner
Miner

Eh taj prokleti NKT. Trebalo je bit 3:0 za Rudar.

Pile
Pile

Eh da su pustili iljadu navijaca dobio bi Rudar. Ovako gubi 3:0 na poluvrijeme.

badžana
badžana

Neka neko pokusa da otprilike procijeni koliko ima navijaca na utakmici Podgorice i Petrovca vidjece da ima pteko 200 pa se igra.