Fudbal

Adrović slomio otpor borbenog Igala i donio Kup Mladosti

Pogocima Admira Adrovića u uvodnim minutima nastavka, fudbaleri Mladosti pobijedili su Igalo 2:0 i drugi put u klupskoj istoriji osvojili Kup Crne Gore.

Nakon 45 minuta tokom kojih je drugoligaš odlično parirao favoritu, “romantičari” su u nastavku preuzeli kontrolu utakmice.

Pobjednik je odlučen za samo tri minuta. U oba navrata Zoran Petrović bio je asistent, a Admir Adrović realizator.

Nakon tih pogodaka, šanse Igala svedene su na minimum, a pobjeda Mladosti mogla je biti i ubjedljivija.

Miličković je pogodio stativu i prečku, dok je okvir gola uzdrmao i Novović.

Jedinu pravu priliku za Igalo u nastavku imao je Bojan Kopitović nakon čijeg udarca je sa gol linije loptu izbacio Jovan Nikolić.

Mladost je tako ponovila uspjeh iz 2015. kada je takođe bila najbolja u ovom takmičenju.

Igalo takođe može da se ponosi nakon sezone u Kupu u kojoj je prvi put stigao do meča za trofej.

Mladost – Igalo 2:0
Adrović 54, 57.

Podgorica, Gradski stadion, sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica)

Mladost: Ljuljanović, Roganović, Cicmil, Bukorac, Novović, Nikolić, Miličković, Pavlović (Raičević), Ćetković, Petrović, Adrović (Ratković).

Igalo: Bjelica, Bakrač, Đukanović, Vilotijević (Đorđević), Vučić, Pavićević (Leković), Šofranac, Simović, Matić, Koprivica, Kopitović.

Tok utakmice:

90′- Ovacije za Adrovića kojeg mijenja Ratković.

79′- Talentovani Gašević je na terenu umjesto Miličkovića.

74′- Opet Miličković lijepo šutira i sada prečka spašava Igalo.

71′- Poslednja izmjena u ekipi Igala, izlati Vilotijević ulazi Đorđević.

70′- Velika prilika za Igalo, udarac Kopitovića je sa gol linije izbacio Nikolić.

66′- Nova šansa za Mladost, Novović sa 10 metara pogađa stativu.

66′- Druga izmjena u timu Igala, Leković je na terenu meč je završen za Pavićevića.

63′- Bjelica brani volej Adrovića, malo je nedostajalo da upiše ofanzivac Mladosti het trik.

57′-GOOOOLL! Ponovo kombinacija Petrovića i Adrovića i drugi gol na ovoj utakmici napadača Mladosti.

56′- Snažan udarac Miličkovića sa 18 metara, stativa spašava Igalo!

54′-GOOOOLL! Mladost vodi! Odličan centaršut Petrovića i gol Admira Adrovića glavom.

50′- Zatresao je mrežu Mladosti Pavićević, ali su arbitri signalizirali ofsajd.

46′- Nastavljena je utakmica. Od prvog minuta u nastavku kapiten Mladosti Mirko Raičević umjesto Pavlovića. Popularni Ćiro večeras će završiti fudbalsku karijeru.

Bez golova u prvih 45 minuta. Odličan otpor Igala, biće veoma zanimljivo i u nastavku borbe za pehar Kupa.

43′- Sa distance je pokušao Ćetković, lopta ide preko gola.

34′- Odličnu podršku sa tribina imaju fudbaleri Igala.

23′- Udarac Ćetkovića sa 20 metara, Bjelica interveniše i izbacuje loptu u korner.

17′- Povrijeđenog Šofranca mijenja Đurković, prinudna izmjena u ekipi Igala.

15′- Vučić je lijepo proigrao Kopitovića, koji je šutirao sa 18 metara, ali je Ljuljanović dobro intervenisao.

6′- Uzvraća Igalo, sjajni driblinzi Pavićevića, udarac sa skoro 30 metara, a Ljuljanović iz dva pokušaja hvata loptu.

1′- Nakon samo pola minuta velika šansa za Mladost. Šutirali su Adrović, Ćetković i Petrović, ali je Bjelica sačuvao svoju mrežu, pa su “romantičari” dobili samo korner.

1′-Počeo je susret na Gradskom stadionu.

“Romantičari” kao favoriti dočekuju duel sa drugoligašem, koji je najprijatnije iznenađenje takmičenja.

Mladost će pokušati da ponovi uspjeh iz 2015. godine, kada je prvi i zasad jedini put osvojila ovaj pehar.

Igalo je prvi put u finalu, što je istorijski uspjeh za ovaj klub i bez opterećenja pokušaće da dođe do trofeja i plasmana u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!