Fudbal 1.CFL

Iskra lider nakon dramatične pobjede

Fudbaleri Iskre trenutno su na prvom mjestu 1.CFL.

Danilovgrađani su golom Đurišića sa penala u 93. minutu slavili protiv Podgorice 2:1.

Na taj način stvorili su dva boda više od Budućnosti koja ima i meč manje, jer danas nije odigrala duel sa Grbljem zbog lošeg terena u Radanovićima.

Rudar i Zeta remizirali su 1:1. Oba gola pala su na samom startu. Sopo je autogolom donio Pljevljacima prednost, a poravnao je Jamoa.

Rezultati:

RUDAR – ZETA 1:1
Sopo (autogol) 6 – Jamoa 12.

ISKRA – PODGORICA 2:1
Karaklajić 44, Đurišić (penal) 90+3 – Kumburović (autogol) 82.

OFK TITOGRAD – PETROVAC 1:2
Kajević (autogol) 4 – Miloš Kalezić 48, Halil Muharemović 64.

GRBALJ – BUDUĆNOST (odloženo)

Nedjelja
SUTJESKA – KOM (13 sati, TV)

Tok mečeva:
93′ Gol! Đurišić sa penala za 2:1!
82′ Gol i to za Podgoricu. Poravnanje na Starom aerodromu, autogolom Kumburovića.
46′ Nastavljena su dva duela.
45′ Gotova su prva poluvremena, po trenutnoj tabeli Iskra je lider. Bila je na minus 1 od Budućnosti, a kako Podgoričani neće danas odigrati svoj meč, Iskra bi mogla da prenoći na vrhu tabele!
44′ GOLL! Nikola Karaklajić iz velike udaljenosti savladao je Agovića.
12′ GOLLL! Zeta je brzo poravnala. Jamoa je pogodio.
6′ GOLL! Rudar daje pogodak nakon gužve u šesnaestercu.
1′ Krenuli su dueli, ali ne i duel Grblja i Budućnosti zbog loših uslova.

Tri duela na programu su od 13 sati, a dešavanja pratite uz CdM.

Lider Budućnost gostuje Grblju u prvom meču trenera Mladena Milinkovića.

Iskra koja kasni samo bod za plavo-bijelima dočekuje Podgoricu. Još se sastaju Rudar i Zeta.

Od 15 sati igraće OFK Titograd i Petrovac, dok je za nedjelju u 13 sati zakazan duel Sutjeske i Koma.